František k dialogu s letničními církvemi: pomáhejte druhým zakoušet proměňující moc Boží lásky

Autor: Benedetta Capelli Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 7. 2022, 15.46

V poselství členům Komise pro katolicko-pentekostální dialog papež děkuje za jejich práci v uplynulých 50 letech, která se vyznačovala dialogem, reflexí a přátelskými vazbami.

image:Image 15/source/orig/14249_10986_0_844.jpeg

Papežovo poselství Komisi pro katolicko-pentekostální dialog, která se ve dnech 8.-14. července 2022 sešla v Římě na plenárním zasedání při Dikasteriu pro podporu jednoty křesťanů, začíná poděkováním za práci vykonanou za uplynulých 50 let. Práce prováděná "prostřednictvím dialogu a reflexe", která vedla ke společné cestě "přátelství, solidarity a vzájemného porozumění mezi katolíky a letničními".

"Doufám," píše papež, "že toto významné výročí posílí tato pouta a obnoví vaši horlivost v hlásání radosti evangelia v církevním společenství a v celé společnosti coby misionáři-učedníci.” Následování této cesty a "svědectví o modlitbě Páně, aby všichni byli jedno" pomůže našim bratřím a sestrám "zakusit ve svých srdcích a životech proměňující moc Boží lásky, milosrdenství a milosti".

Neustálý dialog

Papežovo poselství bylo zveřejněno na internetových stránkách Dikasteria pro podporu jednoty křesťanů, které připomíná, že dialog mezi oběma stranami byl zahájen v roce 1972 s cílem podpořit vzájemné porozumění a překonat předsudky mezi katolíky a letničními. Až do roku 1996 to byl jediný mezinárodní teologický dialog, který vedli zástupci letniční církve s jiným křesťanským společenstvím. Jedním z průkopníků dialogu byl pastor David du Plessis, který se zúčastnil třetího zasedání Druhého vatikánského koncilu jako host tehdejšího Sekretariátu pro jednotu křesťanů. Dosud bylo společně zveřejněno šest zpráv na různá témata. Tématem současné fáze dialogu je "Lex orandi, lex credendi".

Papež František Život z víry Promluvy papeže Františka

image:Image Impulzy papeže Františka
Impulzy papeže Františka Anna Lexmaulová
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Benedikt XVI. - Život (slovensky)
Benedikt XVI. - Život (slovensky) Peter Seewald
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.