Generální shromáždění UCESM se koná letos na Vranově u Brna

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace16. 4. 2024, 17.19

21. valné shromáždění UCESM (Unie evropských konferencí vyšších řeholních představených) se koná od 15. do 20. dubna 2024 v Duchovním centru sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna. Letos se řeholníci zamýšlí na tématem “Náboženský život: identita a budoucnost - tváří v tvář dnešním výzvám“. České konference vyšších řeholních představených zastupují sr. Krista Chládková, sr. Vojtěcha Zikešová a P. Lukáš Fošum.

image:Image 55/source/orig/54842_whatsapp-image-2024-04-16-at-16-32-58.jpeg
Foto: KVŘP ČR

Námět vychází z posledního generálního shromáždění, které se konalo v roce 2022 v Nizozemsku, kde se pozornost soustředila na silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby náboženského života. K úvahám o tomto náročném a podnětném tématu přispěly také přípravy na biskupskou synodu o synodalitě.

Letos budou na konferenci hovořil a diskutovat tito přednášející:

- P. Lukáš Fošum OP, František Hylmar SJ a sr. Denisa Červenková CSTF (Česká Republika) přednesou úvodní slovo a poté budou hovořit na téma identita, přičemž vyjdou ze situace řeholníků v České republice.

- P. Philip Pinto CFS  (Indie) bude hovořit (prostřednictvím zoomu) o zranitelnosti v řeholním životě

- P. Luis Manuel Suárez CMF (Španělsko) podá přehled o krocích, které podnikla Síť apoštolátu povolání, za kterou zodpovídá UCESM

- Sr. Nathalie Becquart XMCJ (Francie), podsekretářka biskupské synody, se bude zabývat aspektem synodality: zapojením laiků do řeholního života a vztahem řeholníků k nim.

Jazyky konference jsou angličtina, italština a francouzština se simultánním překladem.

Řeholní život

image:Image Liturgie pramene