Imám Al-Tajíb: František, velký podpůrce míru a bratrství

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 3. 2023, 18.24

Pozdrav velkého imáma al-Azharu papeži k desátému výročí jeho pontifikátu: Neúnavně se věnuje zmírňování utrpení lidí a utlačovaných

image:Image 26/source/orig/25099_22026_0_844.jpeg

Drahý příteli a bratře papeži Františku, srdečný pozdrav.

Je mi potěšením zaslat Vaší Svatosti co nejsrdečnější blahopřání k desátému výročí Vašeho působení ve funkci papeže a hlavy katolické církve.
S hrdostí oceňuji Vaši slavnou cestu za uplynulých deset let, během níž jste se snažil budovat mosty lásky a bratrství mezi všemi lidmi, a Vaše neúnavné úsilí o prosazování hodnot lidského bratrství a o navázání dialogu mezi vyznavači náboženství jako základu pro dosažení míru, po němž všichni toužíme.

Můj bratře papeži Františku,

náš dnešní svět je plný výzev, konfliktů a obtíží na všech morálních, ekonomických a sociálních úrovních, což zvyšuje utrpení mnoha lidí; proto se stává velkou odpovědnost vůdců a konzistentních emblematických osobností, jako jste Vy, zmírnění utrpení lidí a utlačovaných. Modlím se k Bohu, aby požehnal vašemu úsilí o mír a pomohl nám spolu s vámi a všemi lidmi dobré vůle plnit naši náboženskou a morální povinnost podporovat mír a upevňovat vzájemné poznání a solidaritu.
Kéž je ti - můj drahý bratře - požehnáno pevným zdravím, blahobytem a štěstím a kéž ti Všemohoucí Bůh vždy žehná. S radostí vítám každou iniciativu ke spolupráci na uskutečnění lidského bratrství, aby v našem světě zavládla bezpečnost, klid, soužití a stabilita.

Srdečně vás zdravím.

Ahmad Al-Tajíb, velký imám Al-Azhar

Papež František Osobnosti

image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.
image:Image Zraněný pastýř
Zraněný pastýř Austen Ivereigh
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.