Iniciativy papeže Františka k nedělnímu Světovému dni chudých

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace11. 11. 2022, 16.12

Ekonomická a potravinová pomoc. Mše svatá v bazilice sv. Petra a společný oběd s chudými lidmi v aule Pavla VI. To jsou jen některé akce, o kterých papež František rozhodl v souvislosti s nedělním Světovým dnem chudých, který se letos koná již pošesté.

image:Image 20/source/orig/19140_16794_0_844.jpeg

Mezi opatřeními, která papež František zavedl u příležitosti letošního Světového dne chudých, jehož šestý ročník bude církev slavit v neděli 13. listopadu, je také hmotná pomoc při platbě účtů za plyn a elektřinu. Dikasterium pro evangelizaci (zejména sekce pro základní otázky evangelizace ve světě), kterému je svěřena organizace tohoto dne, v obsáhlém prohlášení oznámilo papežovy iniciativy.

Mše svatá a poté oběd v Aule Pavla VI.

Papež František bude příští neděli v 10 hodin dopoledne předsedat mši svaté ve Svatopetrské bazilice, při níž se shromáždí zejména lidé, kteří se ocitli v ekonomických potížích, a chudí, o které se již nyní starají různé podpůrné struktury Svatého stolce. Po skončení mše svaté se aula Pavla VI., jinak místo konání generálních audiencí a jiných hromadných setkání, opět promění ve velkou jídelnu, kde bude třinácti stům potřebným lidí servírován slavnostní oběd, a to díky společnosti D'Amico Società di Navigazione Spa, která hradí náklady.

Zdravotní středisko na Svatopetrském náměstí

Od minulého pondělí až do neděle 13. listopadu je po dvouletém přerušení z důvodu pandemie opět v provozu zdravotní středisko na Svatopetrském náměstí, kde je možné každý den od 8 do 19 hodin podstoupit klinická vyšetření (krevní testy, očkování, elektrokardiogram apod.). Tuto iniciativu umožnilo dobrovolnické nasazení lékařů z organizace Cuamm (Lékaři s Afrikou) a dalších italských zdravotnických organizací.

Pomoc pěti tisícům rodin v Římě

Římský biskup chtěl také projevit blízkost chudým lidem své diecéze. Bylo proto rozdáno pět tisíc potravinových balíčků díky daru řetězce supermarketů Elite. Balíčky byly distribuovány do farností za podpory jiných italských společností (Fiera di Roma a Drivalia). Pro úhradu účtů za proud a plyn budou charitní střediska shromažďovat žádosti, které budou zaplaceny díky velkorysosti a angažovanosti finanční společnosti UnipolSai Assicurazioni.

Papež František Charita

image:Image Právní dějiny církví