Islamisté zaútočili na kostel v Kongu

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace16. 1. 2023, 12.51

K nedělním bombovým útokům při bohoslužbě v protestantském kostele v Kongu se přihlásila odnož Islámského státu. Počet mrtvých není zcela jasný, podle nejnovějších zpráv zahynulo 13 lidí a asi 80 dalších bylo zraněno. K neštěstí došlo v městě Kasindi v krizové oblasti Severního Kivu v kostele, který patří letniční církvi.

image:Image 23/source/orig/22341_snimek-obrazovky-2023-01-16-v-15-34-14.png
Foto: Pixabay
Shutterstock

Už za dva týdny se má do Konga sužovaného od 90. let vleklou občanskou válkou vydat papež František na svou další apoštolskou cestu, uskuteční se ve dnech 31. ledna – 3. února. Kromě Demokratické republiky Kongo navštíví také Jižní Súdán.

Zdroj: Kathpress, bbc.com

Pronásledování křesťanů Papež František