Jeden dárek navíc 2022 pro děti v Ugandě

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace15. 12. 2022, 12.13

Také o letošních Vánocích můžete připravit Jeden dárek navíc a věnovat ho tomu, kdo ho potřebuje.

image:Image 21/source/orig/20936_snimek-obrazovky-2022-12-15-v-14-11-54.png

Misijní Jeden dárek navíc poputuje do zdravotního střediska v ugandské diecézi Kotido, které zřídili misionáři už v 50. letech minulého století. Stavba je však díky tomu velmi zastaralá a chátrá, proto potřebuje výraznější rekonstrukci. Většinu pacientů jsou děti školního věku. Aby pro ně bylo zdravotní středisko bezpečným a důstojným místem, je potřeba opravit střechu, strop, podlahu, renovovat okna, dveře, ale také elektroinstalaci a vodoinstalaci. Z daru na tento projekt bude mít užitek až 20 tisíc dětí.

Doporučený příspěvek je 900 Kč, darovat však můžete libovolnou částku. Své vánoční dárky posílejte nejpozději do 31. prosince 2022 na 72540444/2700, VS: 240, do zprávy pro příjemce uveďte: Uganda. Zájemcům vystavíme potvrzení pro daňové účely, nezapomeňte však do poznámky uvést svoji adresu. Za jakoukoliv pomoc Vám ze srdce děkujeme!

ZDE si můžete stáhnout plakátek.

Zdroj: Tisková zpráva Papežských misijních děl

Advent a Vánoce Charita

image:Image Česká redakce církevní slovanštiny z hlediska lexikální analýzy
Česká redakce církevní slovanštiny z hlediska lexikální analýzy Miroslav Vepřek
image:Image Tichá srdce
Tichá srdce Jiří Chalupa, Alena Ježková
image:Image A ten chrám jste vy
A ten chrám jste vy Anna Boučková
image:Image Co bylo po zrušení Tovaryšstva Ježíšova?
Co bylo po zrušení Tovaryšstva Ježíšova? Leopold Škarek