Kardinál Czerny se opět vydá na Ukrajinu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace14. 3. 2022, 16.46

Podle tiskového prohlášení Vatikánu kardinál Michael Czerny, dočasný prefekt Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji odcestuje na žádost Svatého otce na Slovensko, aby byl nablízku těm, kteří s bolestí prožívají důsledky války.

image:Image 10/source/orig/9218_5644_0_844.jpeg
Vatican Media

Kardinál Michael Czerny dorazí na Slovensko ve středu 16. března a v následujících dnech se vydá k ukrajinským hranicím. „Papež František jeho misi doprovází v modlitbě. Chce být prostřednictvím svého kardinála nablízku všem, kteří prchající před boji a trpí násilím ze strany jiných lidí,“ stojí v tiskovém prohlášení, které Tiskové středisko Svatého stolce dnes zveřejnilo.

Dočasný prefekt Úřadu pro službu integrálnímu lidskému rozvoji, kardinál Michael Czerny, již minulý týden navštívil Maďarsko, aby zde jménem papeže Františka vyslovil blízkost a podporu lidem, kteří byli nuceni opustit svou zemi a domovy kvůli válečnému násilí.

Osobnosti Válka na Ukrajině Pomoc uprchlíkům

image:Image Kvítky svatého Františka