Kardinál Parolin: Svatý stolec je vždy ochoten k mediaci

Autor: Adriana Masotti Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 3. 2022, 11.20

V rozhovoru pro italskou soukromou televizi Mediaset vatikánský státní sekretář opětovně potvrdil, že Svatý stolec je ochoten zprostředkovat ukončení války na Ukrajině.

image:Image 10/source/orig/9237_5664_0_844.jpeg

Státní sekretář, kardinál Pietro Parolin, zopakoval, že Svatý stolec je ochoten učinit vše, co je v jeho silách pro zprostředkování ukončení konfliktu na Ukrajině. Jak potvrdil, v minulých dnech osobně jednal s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Z ruské strany, pokračoval kardinál Parolin, zatím nedošlo k žádným signálům o tom, že by byla nakloněna využít této příležitosti, ačkoli vzala návrh na vědomí.

„Není důležité, aby byla nabídka Svatého stolce přijata, důležité je, aby se jakýmkoli způsobem ukončilo všechno, co se děje“, zdůraznil kardinál státní sekretář a vyjádřil naději, že probíhající kontakty a další zprostředkování v této oblasti budou mít pozitivní vyústění. Na druhou stranu kardinál Parolin vyzdvihl, že církev dělá hodně: opakované papežovy výzvy k míru, modlitby, solidarita, neustálé kontakty s nunciem v Kyjevě. Kardinál státní sekretář rovněž upozornil na množství demonstrací, které požadují ukončení konfliktu na Ukrajině a ke kterým se při nedělní modlitbě Anděl Páně připojil také Svatý otec. I v Rusku, podotkl kard. Parolin, existuje mnoho hnutí za mír, což je znamením naděje.

Přeložila: Jana Gruberová

Válka na Ukrajině