Kardinál Zen propuštěn na kauci

Zdroj:Catholic News Agency - EuropeCatholic News Agency - Europe
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 5. 2022, 11.14

Kardinál Joseph Zen byl podle médií propuštěn na kauci několik hodin poté, co ho zatkly úřady v Hongkongu.

image:Image 12/source/orig/11398_Joseph_Zen_2013.jpg
Kardinál Joseph Zen. | Iris Tong via Wikimedia

Zpráva se objevily krátce poté, co Vatikán vydal vyjádření, že byl zprávou o zatčení 90letého kardinála 11. května znepokojen.

List The Financial Times uvedl, že kardinál byl ve středu pozdě večer propuštěn na kauci z policejní stanice Chai Wan na ostrově Hongkong.

Bývalý hongkongský katolický biskup byl údajně zadržen jako správce Fondu humanitární pomoci 612, který pomáhal prodemokratickým demonstrantům hradit soudní poplatky. Kardinál Zen je otevřeným stoupencem prodemokratického hnutí.

V roce 2020 vstoupil v platnost rozsáhlý zákon o národní bezpečnosti, který kriminalizuje dříve chráněné občanské svobody pod hlavičkami "podvracení" a "zahraničního spolčování".

Agentura Reuters uvedla, že Zen a čtyři další osoby - kanadsko-hongkongská popová hvězda Denise Ho, akademik Hui Po Keung a bývalé opoziční poslankyně Margaret Ng a Cyd Ho - byli zatčeni za údajné "spolčení se zahraničními silami".

Před zavedením zákona mnozí katolíci, včetně kardinála Zena, varovali, že by mohl být použit k umlčení církve v Hongkongu.

Pronásledování křesťanů Život z víry Osobnosti

image:Image A kde byl Bůh, když židé umírali v Osvětimi?
A kde byl Bůh, když židé umírali v Osvětimi? Jan Jelínek
image:Image Nic nedává, kdo nedá sám sebe
Nic nedává, kdo nedá sám sebe Danica Valenová
image:Image Tischnerova abeceda