Kardinál Zuppi v Kyjevě v rámci mírové mise

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace5. 6. 2023, 10.13

S odkazem na předchozí oznámení Svatého stolce bylo dnes potvrzeno, že ve dnech 5. - 6. června 2023 navštíví Kyjev na mírové misi kardinál Matteo Maria Zuppi, arcibiskup boloňský a předseda Italské biskupské konference, jako vyslanec Svatého otce.

image:Image 33/source/orig/32708_35798908266-bfdf7183a6-b.jpg
Foto: Cineca

Jak stojí v oficiálním prohlášení Svatého stolce, hlavním cílem této iniciativy je pozorně vyslechnout ukrajinské úřady a prozkoumat možné cesty k dosažení spravedlivého míru a podpořit humanitární aktivity, která pomohou zmírnit napětí.

Papež František pověřil v květnu letošního roku předsedu Italské biskupské konference, kardinála Mattea Zuppiho, aby se ujal mírové mise na Ukrajině. Sedmašedesátiletý předseda Italské biskupské konference Zuppi, který je zároveň arcibiskupem boloňským, má vést "misi, jež má pomoci zmírnit konflikt na Ukrajině" v naději, že by to mohlo vést "k zahájení mírových procesů," jak uvedl Vatikán ve svém prohlášení. V dokumentu se zároveň uvádí, že se papež František nikdy nevzdal myšlenky, že by mírová mise Vatikánu mohla nastolit cestu k míru.

Papež František Osobnosti Válka na Ukrajině

image:Image Příběh umění
Příběh umění Ernst Hans Gombrich
image:Image Raduj se, konej dobro a nech vrabce štěbetat