Konference o formaci kněží v Římě se účastní i zástupci z ČR

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace10. 2. 2024, 10.33

Více než tisícovka kněží, padesát biskupů a dalších seminárních pedagogů se účastní ve dnech od 6. do 10. února 2024 mezinárodní konference o stálé formaci kněží v Římě. Českou Republiku na této události reprezentuje osm kněží a jeden trvalý jáhen.

image:Image 52/source/orig/51005_img-4130.jpg
Foto: P. Ondřej Talaš

Akci pořádá Dikasterium pro kněžstvo společně s Dikasteriem pro šíření víry a Dikasteriem pro východní církve. Jedním z účastníků je i P. Roman Czudek, rektor Papežské koleje Nepomucenum v Římě (a  nově zvolený generální sekretář ČBK). "Konference je jediná svého druhu. Nabízí řadu podnětů v péči o kněze, nejen tedy v přípravě na toto poslání - formaci bohoslovců, ale při doprovázení kněží k lepšímu naplňování jejich poslání," komentuje událost P. Czudek.  "Aby nezůstalo jen u kněží,  řeč byla i o trvalé formaci biskupů, ale také o nezbytnosti dobré spolupráce s laiky. Vždyť všichni tvoříme Boží lid!"

Dodává, že organizátoři si zaslouží pochvalu také za kreativní podání, bohatý doprovodný program a aktivní (synodální) zapojení účastníků.

Život z víry

image:Image Události ze života víry