Kurz Alfa – má smysl dnes ještě v něco věřit?

Zdroj:Diecéze plzeňskáDiecéze plzeňská
Rubrika: Domácí,Plzeňská diecéze
Datum publikace15. 3. 2022, 12.07

Plzeňská farnost Plzeň u katedrály sv. Bartoloměje Vám nabízí od úterý 19. dubna 2022 účast v Kurzu Alfa. Je to příležitost prohloubit své křesťanství a seznámit se s některými jeho tématy. Příležitostí klást otázky a hovořit na nabízená témata. Trvá zpravidla jedenáct týdnů. Každé setkání se zabývá některým tématem spjatým s vírou a vytváří prostor k rozhovoru. Alfa probíhá po celém světě a je určena jak pro hledající, tak pro věřící.

image:Image 10/source/orig/9307_5696_0_otazniky.jpeg

Přihlásit se můžete do 5. dubna na telefonu 737814525 nebo mailem: petrasovsky@bip.cz.

Kurz má 3 základní části:

• Každé setkání začíná lehkou společnou večeří, která dává účastníkům kurzu příležitost vzájemně se seznámit.
  • Přednáška s tématem večera. Na ni navazuje diskuze ve skupinkách.
  • Naslouchejte, diskutujte, objevujte. Zeptat se můžete na cokoliv.

Témata: Kdo je Ježíš, Proč zemřel, Proč a jak se modlit, Jak odolat zlému, Jak prožít zbytek života co nejlépe, Kdo je Duch svatý a další.
Přednášet budou jak plzeňští kněží a řádové sestry, tak někteří laici.

Kurz bude probíhat na faře ve Františkánské 11 v Plzni vždy v úterý od 18 hodin v termínech:
19. a 26. dubna,
3., 10., 17., 24. a 31. května,
7., 14., 21. a 28. června.

Život z víry

image:Image Církev a peníze