Kurz služebníků eucharistie 2024

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace27. 10. 2023, 14.38

Pastorační středisko Arcibiskupství pražského nabízí kurz „Služebník eucharistie“, který je povinný pro všechny, kdo mají být pověřeni eucharistickou službou, tedy podáváním svatého přijímání při mši svaté, přinášením eucharistie nemocným nebo vystavením Nejsvětější svátosti při adoraci, pokud není přítomen kněz či jáhen. Účastníci musí být pro kurz vybráni duchovním správcem farnosti (nebo v případě služby v řeholní komunitě řeholním představeným) podle skutečných potřeb v dané farnosti resp. komunitě.

image:Image 45/source/orig/44093_28345_0_eucharistie-mg-9759.jpg
Foto: M. Němeček

Kurz bude probíhat čtyři středy v lednu od 3. ledna 2024 vždy od 19.00 v Pastoračním středisku v Praze 6 – Dejvicích, Kolejní 4.

K získání oprávnění je třeba:

• přinést vyplněnou a duchovním správcem podepsanou přihlášku
  • absolvovat všechna čtyři setkání
  • složit závěrečný test.

Přihlášky jsou ke stažení na webu Pastoračního střediska . Vyplněnou přihlášku musí podepsat a opatřit razítkem duchovní správce dané farnosti (řeholní komunity), kde dotyčný bude vykonávat službu. Takto podepsanou přihlášku je třeba donést na první setkání. Pokud není na přihlášce podpis a razítko faráře resp. administrátora farnosti (nestačí jakýkoli kněz), nemůže být vystavena kartička opravňující k manipulaci s eucharistií. S přihláškou je třeba donést také podepsaný formulář o zpracování osobních údajů, který lze stáhnout na stejném místě jako přihlášku.

Život z víry

image:Image Rýn se vlévá do Tibery
Rýn se vlévá do Tibery Ralph M. Wiltgen
image:Image Proměna farnosti