Lidé darovali rekordní sumu peněz

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace1. 2. 2023, 8.03

V královéhradecké diecézi byly opět překonány minulé ročníky Tříkrálové sbírky.

image:Image 23/source/orig/22978_20591_4_smok0258.jpg

Jak sdělila Jana Karasová z Diecézní charity Hradec Králové, lidé na území diecéze darovali téměř 25,4 mil. korun. A to přesto, že mnohé Charity hledaly koledníky i jejich průvodce až do poslední chvíle kvůli chřipkové epidemii. Do ulic měst a obcí v nakonec vyrazilo přes čtyři tisíce skupinek. Nutno také říci, že letos bylo zapečetěno a po diecézi rozmístěno o 300 tříkrálových kasiček více, než v minulých letech. Koledování přálo i téměř jarní víkendové počasí a Tříkrálovou sbírku doprovodilo hodně tradičních i nových akcí.

„Letošní Tříkrálová sbírka opět přinesla spoustu milých setkání napříč všemi generacemi, radost, požehnání a nadšení pro dobrou věc. Děkujeme všem štědrým dárcům za důvěru a podporu Tříkrálové sbírky i v této nelehké době. Velký dík patří také všem koledníkům, dobrovolníkům a zaměstnancům za zdárný průběh sbírky. Naše Charity z darovaných peněz podpoří především služby pro nemocné a potřebné, které ve svém regionu poskytují,“ říká Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

Charita

image:Image Farnost sv. Prekéra
Farnost sv. Prekéra Geert van Istendael, Jakub Jinek, Jindřich Šrajer
image:Image Vychováváme děti a rosteme s nimi
Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldortová
image:Image Krása na prodej?
Krása na prodej? Jan Polák
image:Image Příběhy českých písní