Mel Gibson chystá pokračování filmu Umučení Krista

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace29. 4. 2024, 11.07

Premiéra snímku “Vzkříšení“ je plánována na Velký pátek 18. dubna 2025. V rámci filmu budou natočeny speciální scény, jako například pád andělů nebo výjevy v pekle.

image:Image 56/source/orig/55346_4750324825-85592869bd-c.jpg
Flickr

Film “Umučení Krista“, který byl uveden v roce 2004 popisuje poslední hodiny života Ježíše Krista na zemi. Mel Gibson tento film režíroval, produkoval, hrál v něm a značnou část jeho výroby financoval. Pro větší autenticitu byla použita aramejština, latina a hebrejština s titulky.

V pokračování filmového projektu Mela Gibsona o Ježíšově zmrtvýchvstání se sešlo několik herců z původního obsazení, jsou jimi Jim Caviezel, Maia Morgenstern a Francesco De Vito. Snímek "Vzkříšení" se bude natáčet v Izraeli, Maroku a Itálii a ukáže epizody, které se odehrály mezi ukřižováním a zmrtvýchvstáním Ježíše: intriky, Herodův palác a události, které se staly v Jeruzalémě. Mel Gibson uvedl, že jeho nový film vyžaduje vstup do jiných sfér a dimenzí. “Nemůže být přímočarý. Je nutné, aby se mnoho věcí vzájemně prolínalo, a to i z různých časových období.“

Zdroj: Zenit

image:Image Vidět Boha, jaký je
Vidět Boha, jaký je Nikolaj Sacharov
image:Image Květy trpělivosti