Mladík po svátosti smíření u papeže: Byla to zpověď mého života

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace8. 8. 2023, 8.39

Francisco Velarde, 21letý Španěl, byl jedním ze tří mladých lidí, kteří měli možnosti přistoupit ke svátosti smíření u papeže Františka v rámci Světových dnů mládeže v portugalském Lisabonu.

image:Image 39/source/orig/38278_cq5dam-thumbnail-cropped-1000-563-11.jpeg
Papež František vyzpovídal v Lisabonu tři mladé lidi
Vatican Media

O několik hodin později okomentoval Francisco agentuře ACI Prensa zážitek, který nazývá zpovědí svého života. "Stále tomu ani trochu nevěřím; jsem v šoku a snažím se vše vstřebat, získat trochu klidu, protože to opravdu bylo...Představte si, že tomu stále nemohu uvěřit, a to už uplynulo pět hodin," řekl Velarde agentuře ACI Prensa.

Mladík ze španělské Cordoby se zprávu, že bude se bude moci vyzpovídat papeži, dozvěděl asi před měsícem. "Třicet nocí jsem se přemýšlel nad tím, co se dnes stane," řekl.

Aby se řádně připravil, začal si zapisovat, co chce papeži říci. "Chtěl jsem shrnout důležité věci, o kterých jsem chtěl se Svatým otcem mluvit, ptát se svůj život a nechat si poradit. Až do včerejšího večera se mi špatně spalo, ale hodně mi pomohlo, když jsem zjednodušil vše, co jsem chtěl říct a šel jsem na setkání s otevřenou myslí."

"Vyznal jsem mu hříchy, které mi působí největší bolest... A také jsem se vyzpovídal z věcí, které sice už byly vyznány, ale dnes, když jsem měl možnost být se Svatým otcem, chtěl jsem, aby mi poradil, tak jsem mu je znovu předložil jako zástupci Boha na zemi a chtěl jsem přijmout jeho odpuštění za všechny tyto věci."

"Během svátosti smíření mě papež František několikrát přerušil, něco okomentoval, dal mi určitou představu ohledně mého života." Svatý otec ho také vyzval, aby si zachoval radost ze statečnosti a odvahu následovat Krista. Mladý Španěl se s papežovým svolením prohlásil za jeho posla a povzbudil všechny mladé lidi, aby byli také stateční a měli odvahu.

Zdroj: CNA

Papež František Světové dny mládeže Mladí v církvi

image:Image Bratr František + Člověk František
Bratr František + Člověk František Gerhard Mester
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.