Mons. Karel Orlita je novým předsedou Mezinárodní asociace exorcistů

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace6. 11. 2023, 11.09

Novým předsedou Mezinárodní asociace exorcistů (IEA) se stal kanovník brněnské kapituly Mons. Karel Orlita. Byl zvolen na 14. mezinárodním sjezdu IEA, který se konal od 25. do 30. září v Sacrofanu nedaleko Říma.

image:Image 45/source/orig/44811_convegno-associazione-esorcisti-sacrofano-25-30sett2023-750x430.jpg
Foto: Aie

Sjezdu se zúčastnilo 203 kněží exorcistů ze všech kontinentů a asi 100 pomocných exorcistů. Brněnský kněz, Mons. Karel Orlita, nahradil P. Francesca Bamonteho, který ukončil své druhé a poslední funkční období a byl jmenován viceprezidentem.

Karel Orlita se narodil roku 1970 v Ostravě, kněžské svěcení přijal 26. června 1999 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně, v letech 2001-2003 studoval kanonické právo na Lateránské univerzitě, od července 2005 je soudním vikářem Diecézního církevního soudu. Je členem kněžské rady, sboru poradců a biskupským delegátem pro zasvěcené panny a prezidentem Akademie kanonického práva v brněnské diecézi. Je také administrátorem římské fáze kanonizačního řízení P. Václava Drboly a P. Jana Buly. Kaplanem Jeho Svatosti ho jmenoval papež Benedikt XVI. v říjnu 2008.

Život z víry Osobnosti

image:Image Modrá krev