Mše svatá za oběti ve francouzském Annecy

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 6. 2023, 12.54

Včera ráno byli vážně zraněni 2 dospělí a 4 děti syrským uprchlíkem v Annecy na jihovýchodě Francie. Biskup Yves Le Saux bude dnes večer sloužit mši svatou v katedrále v Annecy na úmysl obětí a jejich rodin.

image:Image 34/source/orig/33353_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-1.jpeg
Foto: Vatican News

Ve čtvrtek 8. června dopoledne pobodal muž v černém oblečení s modrým šátkem na hlavě děti a jejich doprovod na hřišti v Annecy v jihovýchodní Francii. Na videozáznamu kolemjdoucího je vidět, jak muž bodá dvě malé děti sedící v kočárku. Dvě osoby se snažily útočníka odrazit. Muž poté z hřiště utekl. Napadl ještě jednu starší osobu, než ho policie postřelila, aby ho znehybnila.

Jednatřicetiletý pachatel původem ze Sýrie neměl ve Francii trvalé bydliště a dle svědků přespával čtyři měsíce v kostele. Prokurátor z Annecy uvedl, že pachatel nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. "Za současného stavu věcí nemáme žádné důkazy, které by naznačovaly teroristický motiv." Podle agentury AFP muž, který se policii představil jako křesťan, před spácháním útoku řekl "ve jménu Ježíše Krista" a ukázal křížek na krku.

Zdroj: Vatican News, francouzská sekce

Církev a společnost