Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Mše svatá za oběti ve francouzském Annecy

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 6. 2023, 12.54
TiskTisk

Včera ráno byli vážně zraněni 2 dospělí a 4 děti syrským uprchlíkem v Annecy na jihovýchodě Francie. Biskup Yves Le Saux bude dnes večer sloužit mši svatou v katedrále v Annecy na úmysl obětí a jejich rodin.

image:Image 34/source/orig/33353_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-1.jpeg
Foto: Vatican News

Ve čtvrtek 8. června dopoledne pobodal muž v černém oblečení s modrým šátkem na hlavě děti a jejich doprovod na hřišti v Annecy v jihovýchodní Francii. Na videozáznamu kolemjdoucího je vidět, jak muž bodá dvě malé děti sedící v kočárku. Dvě osoby se snažily útočníka odrazit. Muž poté z hřiště utekl. Napadl ještě jednu starší osobu, než ho policie postřelila, aby ho znehybnila.

Jednatřicetiletý pachatel původem ze Sýrie neměl ve Francii trvalé bydliště a dle svědků přespával čtyři měsíce v kostele. Prokurátor z Annecy uvedl, že pachatel nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. "Za současného stavu věcí nemáme žádné důkazy, které by naznačovaly teroristický motiv." Podle agentury AFP muž, který se policii představil jako křesťan, před spácháním útoku řekl "ve jménu Ježíše Krista" a ukázal křížek na krku.

Zdroj: Vatican News, francouzská sekce

Focusy

Církev a společnost

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou