Na portálu církev.cz je nově web o duchovní péči

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace14. 6. 2023, 19.13

Od dnešního dne je na portálu církev.cz nově zprovozněná část nazvaná Duchovní péče, jejímž cílem je informovat o hlavním poslání a službě katolické církve. Je určená nejen pro věřící, ale i pro osoby hledající nebo ty, které potřebují praktické informace ohledně církevních úkonů.

image:Image 35/source/orig/34119_snimek-obrazovky-2023-06-14-v-18-33-19.png

"Katolická církev tu není od toho, aby pečovala o majetek, budovala dokonale fungující instituci, ale chce být nablízku a pomáhat lidem, kteří hledají nebo kteří prožívají náročné či radostné okamžiky svého života, a ukazovat cestu k Bohu, kterého poznáváme skrze víru," stojí hned v úvodu této webové stránky, jejímž cílem je pomoci všem, kteří hledají víru, Boha, či jen potřebují pomoci s praktickými věcmi v životě víry.

Stránka je rozdělena do tří částí:

Životní situace nabízí konkrétní informace pro ty, kdo chtějí například svatbu v kostele, pokřít dítě, zařídit pohřeb, nebo se nacházejí ve fázi života, kdy se zajímají o víru a křesťanství.

Katolické speciality nabízí přehled a vysvětlení toho, co je specifické pro katolickou církev. Jako je např. liturgický rok, svatí či modlitby.

Jaká jsou další náboženství a které jsou další křesťanské církve? To uživatelé mohou najít na podstránce Jako křesťané tu nejsme sami.

Portál církev.cz se tak mimo již funkční zpravodajskou část, e-shop Karmelitánského nakladatelství, Katolický týdeník a oficiální web ČBK rozrostl o další významnou položku.

Více na webu https://duchovnipece.cirkev.cz.

Život z víry Média

image:Image Kostelník
Kostelník Jan Graubner
image:Image Boží Srdce je stále s vámi a neopouští vás!
Boží Srdce je stále s vámi a neopouští vás! Michal Altrichter
image:Image YouCat - modlitební knížka pro mladé