Nabídka studia na Fakultě sociálních věd Papežské univerzity svatého Tomáše Akvinského v Římě

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 10. 2023, 12.28

Iniciativa CREATE se zaměřuje na střední a východní Evropu, poskytuje studentům a odborníkům na katolickou sociální nauku (KSN) možnost přístupu ke zdrojům a školení v Římě, aby mohli rozvíjet své znalosti a schopnost využívat KSN k řešení problémů, s nimiž se potýkají ve své místní realitě. V rámci této iniciativy nabízí semestrální program tzv. CST Toolkit. Přihlášky je možné podat do 15. října 2023.

image:Image 43/source/orig/42767_main-lecture-hall-of-the-pontifical-university-of-st-thomas-aquinas.JPG
Wikimedia

CST Toolkit je semestrální program pro studenty druhého nebo třetího cyklu studia ze střední a východní Evropy, kteří si chtějí prohloubit své znalosti o KSN a souvisejících společenskovědních disciplínách během pobytu v Římě, a mít tak možnost využít přítomnosti ústředních institucí katolické církve a některých mezinárodních organizací (Organizace pro výživu a zemědělství, Mezinárodní organizace pro rozvojové právo, zastoupení EU atd). Univerzita nabízí během studia také možnost bližšího kontaktu s římskými institucemi (návštěva Dikasteria pro podporu integrálního lidského rozvoje, pro kulturu a vzdělávání, pro mezináboženský dialog atd.).

Jedná se o nabídku 6 stipendií na jeden semestr (od ledna do června 2024) na Fakultě sociálních věd (FASS) Papežské univerzity svatého Tomáše Akvinského v Římě - www.angelicum.it.

Další podrobnosti, včetně toho, kdo se může o stipendium ucházet a jaké dokumenty jsou k žádosti potřeba, jsou k dispozici v přiloženém dokumentu CST Toolkit. V případě dotazů je kontaktní email: fass@pust.it.

Církev a společnost Církevní školství