"Nechte se strhnout Boží láskou," vyzval papež bosé karmelitky

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 4. 2024, 16.22

"Cesta kontemplace je svou podstatou cestou lásky, která nás činí svědky té lásky, kterou jsme přijali", uvedl papež František ve čtvrtek 18.dubna 2024 ve Vatikánu, když přivítal na audienci představené a členky bosých karmelitek.

image:Image 56/source/orig/55011_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-117.jpeg
Vatican Media

Kontemplace, která slouží jako "žebřík, který nás pozvedá k Bohu" neznamená podle papeže odloučení od světa, ale hlubší zakotvení v něm. Svatý otec ocenil, že řeholníci a řeholnice jsou v procesu revize svých konstitucí, a připustil, že se jedná o "významný počin", který nejen reaguje na přirozenou lidskou potřebu a nepředvídatelné okolnosti života komunity, ale je také "příležitostí" věnovat se modlitbě a rozlišování.

"Zůstaňte vnitřně otevření působení Ducha Svatého, jste vyzvány, abyste objevili nový jazyk, nové způsoby a nové prostředky, které dají větší impuls kontemplativnímu životu, k němuž vás Pán povolal." Tímto způsobem podle papeže může karmelitánské charisma "přitahovat mnoho srdcí ke slávě Boží a k dobru církve."

Svatý otec označil historii řádu za zdroj bohatství a povzbudil řeholnice, aby zůstaly otevřené podnětům Ducha. "Nechte se uchvátit Kristovou láskou a sjednocením s ním, aby Jeho láska mohla prostoupit celou vaší existencí a najít výraz ve všem, co říkáte a děláte."

"Kéž vás úplné ponoření do jeho přítomnosti, vždy naplňuje radostí ze sesterství a vzájemné lásky. Povzbudil na závěr sestry a vyzval je, aby se dívaly dopředu s nadějí a důvěrou v Pána.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František Řeholní život

image:Image Zraněný pastýř
Zraněný pastýř Austen Ivereigh
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Laudato si - Buď pochválen
Laudato si - Buď pochválen papež František