Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Nedělní modlitbu Anděl Páně se Svatý otec pomodlí v soukromí

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace10. 6. 2023, 17.22
TiskTisk

Papež František se na doporučení lékařů nebude modlit nedělní modlitbu Anděl Páně na veřejnosti, uvedlo v sobotu Tiskové středisko Svatého stolce. V nemocnici zůstane ještě týden, ale státní sekretář kardinál Pietro Parolin 10. června ráno novinářům řekl, že papež již projevuje touhu vrátit se do práce, a to je dobré znamení.

image:Image 34/source/orig/33698_ezgif-com-webp-to-jpg-3.jpg

Ředitel Tiskového střediska Matteo Bruni na tiskové konferenci 10. června sdělil, že papež se bude modlit modlitbu Anděl Páně v soukromí ve 12:00 z nemocničního pokoje.

Papežův chirurg doktor Sergio Alfieri uvedl, že on a další lékaři papeži z obezřetnosti nedoporučili pronést veřejnou promluvu Anděl Páně z okna nemocničního pokoje, jak to udělal v minulosti, aby si zbytečně nenamáhal břišní svaly. V červenci 2021 se totiž papež František modlil Anděl Páně z balkonu nemocnice Gemelli týden po operaci střev, zatímco 11. června bude teprve čtyři dny po operaci, připomenul chirurg.

Bruni dodal, že papežovo poselství Anděl Páně pravděpodobně přečte kardinál Mauro Gambetti, generální vikář Vatikánského státu a arcikněz baziliky svatého Petra. 

Podle chirurga Alfieriho je papež František v pořádku a jeho rekonvalescence probíhá normálně. Poznamenal, že pooperační krevní testy a rentgen břicha byly zcela v pořádku, a že Františka povzbudí, aby v nemocnici zůstal až do příštího týdne. Alfieri v reakci na dotazy novinářů také upřesnil, že papež František v současné době nemá a nikdy neměl problémy se srdcem.

Zdroj: CNA

Focusy

Papež František

Mohlo by vás zajímat

image:Image Amoris laetitia (Radost z lásky)
Amoris laetitia (Radost z lásky) papež František
Cena: 134 Kč
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
Cena: 260 Kč
image:Image Impulzy papeže Františka
Impulzy papeže Františka Anna Lexmaulová
Cena: 252 Kč
image:Image Přednáška v Řezně a další projevy
Přednáška v Řezně a další projevy Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
Cena: 19 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou