Nedělní modlitbu Anděl Páně se Svatý otec pomodlí v soukromí

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace10. 6. 2023, 17.22

Papež František se na doporučení lékařů nebude modlit nedělní modlitbu Anděl Páně na veřejnosti, uvedlo v sobotu Tiskové středisko Svatého stolce. V nemocnici zůstane ještě týden, ale státní sekretář kardinál Pietro Parolin 10. června ráno novinářům řekl, že papež již projevuje touhu vrátit se do práce, a to je dobré znamení.

image:Image 34/source/orig/33698_ezgif-com-webp-to-jpg-3.jpg

Ředitel Tiskového střediska Matteo Bruni na tiskové konferenci 10. června sdělil, že papež se bude modlit modlitbu Anděl Páně v soukromí ve 12:00 z nemocničního pokoje.

Papežův chirurg doktor Sergio Alfieri uvedl, že on a další lékaři papeži z obezřetnosti nedoporučili pronést veřejnou promluvu Anděl Páně z okna nemocničního pokoje, jak to udělal v minulosti, aby si zbytečně nenamáhal břišní svaly. V červenci 2021 se totiž papež František modlil Anděl Páně z balkonu nemocnice Gemelli týden po operaci střev, zatímco 11. června bude teprve čtyři dny po operaci, připomenul chirurg.

Bruni dodal, že papežovo poselství Anděl Páně pravděpodobně přečte kardinál Mauro Gambetti, generální vikář Vatikánského státu a arcikněz baziliky svatého Petra.

Podle chirurga Alfieriho je papež František v pořádku a jeho rekonvalescence probíhá normálně. Poznamenal, že pooperační krevní testy a rentgen břicha byly zcela v pořádku, a že Františka povzbudí, aby v nemocnici zůstal až do příštího týdne. Alfieri v reakci na dotazy novinářů také upřesnil, že papež František v současné době nemá a nikdy neměl problémy se srdcem.

Zdroj: CNA

Papež František

image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Benedikt XVI. - Život (slovensky)
Benedikt XVI. - Život (slovensky) Peter Seewald
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.