Němečtí biskupové se setkají se zástupci Vatikánu v otázce tzv. synodální rady

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace27. 2. 2024, 12.05

Na základě dopisu papeže Františka, jehož cílem bylo předejití schizmatu v Německu, se setkají a němečtí a vatikánští biskupové. Hlavním tématem setkání bude zřízení tzv. synodální rady, což vyvolává značné neshody.

image:Image 18/source/orig/17386_synodalni-cesta.jpg

Předseda Německé biskupské konference (DBK), limburský biskup Georg Bätzing na nedávném plenárním zasedání biskupů v Augsburgu oznámil, že se uskuteční dlouho očekávané jednání mezi DBK a Vatikánem. Prefekt Dikasteria pro nauku víry, kardinál Víctor Manuel Fernández, oznámil datum 22. března. Fernández potvrdil, že z úvodního setkání bude vycházet série dalších jednání, která již mají stanovená témata.

Ústředním tématem těchto diskusí má být zřízení tzv synodální rady – téma, které již dříve vedlo k neshodám mezi DBK a Vatikánem. Žádost o zrušení hlasování DBK o stanovách synodální rady, podpořil i papež František.

Budoucnost synodální rady zůstává tedy nejistá, zejména po zákazu, který Vatikán vydal v lednu 2023. Předsedkyně Ústředního výboru německých katolíků (ZdK) Irme Stetter-Karpová vyjádřila obavy o životaschopnost další společné práce laiků a biskupů v Německu.

Nejedná se o první pokus o dialog mezi DBK a Vatikánem. V loňském roce proběhla dvě kola jednání.

Zdroj: Zenit.org

Život z víry

image:Image Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé
Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé James Martin