Noc kostelů 2022

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace27. 4. 2022, 10.48

Noc kostelů se bude letos konat v pátek 10. června 2022. Program Noci kostelů nyní v České republice připravuje již více než 1000 kostelů a modliteben. Motto: „Za dne ať Hospodin dává svou milost, celou NOC mu budu zpívat a chválit ho.“

image:Image 11/source/orig/10916_7704_0_image.jpg

Také letos budou moci návštěvníci ve stovkách otevřených kostelů poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství, které nejsou pouze výrazem minulosti, ale i živé přítomnosti. O tom svědčí i bohatý kulturně-duchovní program, v němž opět nebudou chybět koncerty, komentované prohlídky, workshopy nebo divadelní představení, možnost nahlédnout do kostelních sakristií či klášterních zahrad, zkusit si zahrát na varhany, vystoupat na věže či sestoupit do starobylých krypt, prožít liturgii, nebo jen v tichém zastavení vnímat to, co bylo inspirací pro stavitele křesťanských chrámů.

Očekáváme, že se v královéhradecké diecézi otevře více než 200 kostelů, kaplí, sborů, modliteben s mnoha doprovodnými programy. Překročíme loňskou návštěvnost, která byla přes 18tisíc vstupů? Specialitou a již tradicí se stalo cykloputování „Okolo Hradce“. Cyklistický okruh v rámci Noci kostelů, který propojí zajímavá místa blízká Hradce Králové na kole. Nechybí duchovní podpora a malé upomínkové předměty.

Kristýna Kesselgruberová

Více informací, cyklistická trasa i seznam přihlášených objektů www.nockostelu.cz.

Noc kostelů

image:Image Den se již nachýlil
Den se již nachýlil Nicolas Diat, Robert Sarah
image:Image S vámi jsem křesťan, pro vás jsem biskup