Noc kostelů v katedrále a pražské arcidiecézi

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace6. 6. 2022, 15.57

V pátek 10. června se v celé ČR uskuteční 14. ročník Noci kostelů. Přinášíme program Noci kostelů v pražské arcidiecézi, včetně hlavního chrámu arcidiecéze katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

Autorem znělky NK je skladatel a 1. flétnista ND Opera Praha Jaroslav Pelikán.

Vyzváněním katedrálních zvonů začne 10. června pět minut před 18.00 ve svatovítské katedrále Noc kostelů. Návštěvníci katedrály se mohou těšit i na houslový koncert Jaroslava Svěceného (od 19.00), či představení fotografického projektu Člověk a Víra (od 20.00). Večerem, během něhož bude mj. možné prohlédnout si katedrální zvony či nahlédnout do svatováclavské kaple, budou prostupovat čtvrthodinové varhanní koncerty dómského varhaníka Josefa Kšici. Celý program Noci kostelů v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha naleznete zde.

V pražské arcidiecézi se podle ředitele Pastoračního střediska Arcibiskupství pražského P. Michala Němečka do Noci kostelů zapojí rekordní počet chrámů, kaplí a modliteben. „Otevře se 153 kostelů, kaplí a modliteben v Praze, 282 ve Středočeském kraji. V rámci pražské arcidiecéze je to 382 kostelů,“ říká P. Němeček. Podle jeho slov se letos v Praze poprvé zapojí do Noci kostelů kaple Panny Marie na Staroměstské radnici a kaple sv. Václava ve Valdštejnském paláci. „V kapli Staroměstské radnice se také letošní noc 10. června v 17.00 symbolicky zahájí,“ dodává P. Michal Němeček.

Tiskovou zprávu k letošní Noci kostelů v pražské arcidiecézi, včetně programových tipů v Praze a Středočeském kraji, naleznete zde.

Jiří Prinz

Noc kostelů