Nové číslo Revue Salve 3/2021 - Nástupci sv. Dominika

Autor: Monika Klimentová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace7. 1. 2022, 11.19

Vyšlo nové číslo Revue Salve 3/2021, které je zaměřené na končící dominikánské jubileum a je věnované nástupcům svatého Dominika.

image:Image 7/source/orig/6547_2940_0_snimek-obrazovky-2022-01-07-v-9-31-43_cropped.jpeg

Toto číslo je zamýšleno jako příspěvek k jubileu 800. výročí smrti sv. Dominika, zakladatele Řádu bratří kazatelů, jež řád slavil v roce 2021. Vybrané texty sjednocuje jeden záměr: ukázat, jak se charisma sv. Dominika a jeho odkaz uskutečňují v jeho nástupcích.

Číslo představuje Dominika jakožto otce a bratra, kazatele a zakladatele řádu a přináší portréty jeho nástupců, od těch nejstarších, zastoupených Humbertem z Romans, pátým magistrem řádu a významnou osobností třináctého století, až po magistry století dvacátého a jednadvacátého.

Součástí čísla je také rozhovor se současným magistrem řádu Gerardem Timonerem OP a dopis papeže Františka, který Svatý otec adresoval celé dominikánské rodině právě při příležitosti řádového jubilea. Obrazový doprovod tohoto čísla tvoří fotografie z generální kapituly Řádu bratří kazatelů, která se slavila v létě 2019 v Bien Hoa ve Vietnamu.

Nové číslo Revue Salve je možné objednat zde.