Nový eucharistický zázrak v Mexiku?

Autor: David Ramos Zdroj:Catholic News Agency - EuropeCatholic News Agency - Europe
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace28. 7. 2022, 16.59

Video z 23. července natočené ve farnosti Panny Marie Růžencové ve městě Zapotlanejo nedaleko Guadalajary v mexickém státě Jalisco se rychle rozšířilo po sociálních sítích. Zobrazuje se na něm možná další eucharistický zázrak: konsekrovaná hostie vystavená k adoraci věřícím vypadá jako tlučící srdce.

image:Image 15/source/orig/14668_monstrance-gbff2b4198-1920.jpg

Argentinský kněz otec Carlos Spahn, zakladatel a představený řeholní rodiny Neposkvrněného srdce a Božího milosrdenství, který v současné době působí v Mexiku, vedl eucharistickou adoraci při níž začala konsekrovaná hostie tlouci jako srdce. Ve svém prohlášení pro ACI Prensa P. Spahn uvedl, že k tomuto jevu došlo po skončení mše. "Když jsem vstal, abych šel do sakristie, začalo se to dít. Někteří lidé to spatřili a nemohli věřit tomu, co vidí. Máme nejméně dvě natočená videa."

Podle P. Spahna tato videa pořídili lidé, kteří vytáhli rychle své mobilní telefony, hostili natočili a následně mu videa předali. Požádal je o to kvůli obavám, aby záznamy někdo nezměnil nebo neupravil. "Tedy dosvědčuji, že je to autentické, přesně od toho okamžiku." Kněz dále uvedl,  že to nebylo tak, že by někdo nahlas řekl "podívejte se'," ale že lidé spatřili tento výjev při adoraci Nejsvětější svátosti a trval 20 maximálně 30 sekund. Arcidiecéze Guadalajara k tomuto jevu nevydala zatím žádné prohlášení.

Kristovo srdce, které bije láskou k lidem

P. Spahn řekl, že v úkazu vidí Kristovo srdce, které bije láskou k lidem. "Toto srdce je rozhořčené, opuštěné, opovrhované...někdy s ním nezacházíme tak, jak bychom měli, s větší péčí, větší vírou, větší oddaností."

Podle P. Spahna církev možná nikdy nevydá oficiální posudek, protože ho ani nepotřebuje. "Neříkám, že je to oficiální zázrak, ani k tomu nemám oprávnění," dodal. "S arcidiecézí jsme to prozatím nekonzultovali, protože jen projíždím a nyní sloužím v jiné diecézi. Bude to práce pro místního kněze, který bude muset vyhledat lidi, kteří podepíší a podají svědectví o tom, co viděli a tato dokumentace se může poslat příslušné osobě na arcibiskupství."

Požehnaná fotografie blahoslaveného Carla Acutise

P. Spahn také řekl agentuře ACI Prensa, že několik hodin před tím, než se stala zmiňovaná událost, požehnal rámeček s fotografií blahoslaveného Carla Acutise, který se zabýval eucharistickými zázraky a využíval internet k tomu, aby se o nich více vědělo. Fotografie byla podle slov kněze slov zapečetěna sklem a v noci z ní začal vytékat olej. Oficiálně to také nelze nazývat zázrakem, protože to musí potvrdit církev.

Poté, co se videa rozšířila na sociálních sítích, kněze telefonicky kontaktovala i matka Carla Acutise, Antonia, se kterou otec Spahn hovořil a shodli se, že tuto událost nemohou oficiálně nazývat zázrakem, protože to musí nejdříve potvrdit církev.

"Říkám pouze, že jde o mimořádnou událost, která nemá vysvětlení pro naši omezenou přírodní vědu. Žádné jiné vysvětlení jsme nenašli," řekl P. Spahn.

Život z víry

image:Image Církev přežívá