Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Oficiální program 44. apoštolské cesty papeže Františka do Marseille

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 9. 2023, 17.38
TiskTisk

Papež František navštíví jihovýchodní Francii na necelých 30 hodin od 22. do 23. září 2023, aby zakončil konferenci "Středomořské setkání." Svatý otec bude tak poprvé za svůj pontifikát sloužit mši svatou ve Francii.

image:Image 42/source/orig/41378_navrh-bez-nazvu-7.png
bazilika Notre Dame de la Garde
Canva.com

Papež František přiletí na letiště v Marignane v pátek 22. září v 16.35, kde ho přivítá francouzský prezident Emmanuel Macron. 

V pátek se Svatý otec zúčastní mariánské modlitby s diecézními kněžími v bazilice Notre-Dame de la Garde, která je dominantou města Marseille. Večer vyvrcholí v 18 hodin, kdy se papež setká s církevními představiteli u památníku ke cti námořníků a migrantů ztracených na moři a promluví ke shromážděným.

V sobotu v 8.45 se papež František soukromě setká s nejchudšími z arcidiecéze a poté se v 10.00 v Palais du Pharo zúčastní závěrečného zasedání konference "Rencontres Méditerranéennes." (Středomořské setkání), zde také pronese projev. V 11.30 papeže Františka přivítá francouzský prezident opět v Palais du Pharo.

V sobotu odpoledne v 16.15 bude papež předsedat mši svaté na stadionu Vélodrome, jednom z nejoblíbenějších míst v Marseille. Půjde o významné setkání Svatého otce s francouzskými věřícími v rámci vůbec první mše, kterou bude argentinský papež sloužit na francouzské půdě od začátku svého pontifikátu. Po skončení eucharistické slavnosti se František odebere na letiště v Marignane, odkud v 19.15 odletí zpět do Říma na letiště Fiumicino.

Zdroj: Vatican News, francouzská sekce

Focusy

Papežské cesty

Mohlo by vás zajímat

image:Image Impulzy papeže Františka
Impulzy papeže Františka Anna Lexmaulová
Cena: 252 Kč
image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti
Cena: 404 Kč
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
Cena: 44 Kč
image:Image O společnosti a politice
O společnosti a politice papež František, Dominique Wolton
Cena: 269 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou