Oficiální program 44. apoštolské cesty papeže Františka do Marseille

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 9. 2023, 17.38

Papež František navštíví jihovýchodní Francii na necelých 30 hodin od 22. do 23. září 2023, aby zakončil konferenci "Středomořské setkání." Svatý otec bude tak poprvé za svůj pontifikát sloužit mši svatou ve Francii.

image:Image 42/source/orig/41378_navrh-bez-nazvu-7.png
bazilika Notre Dame de la Garde
Canva.com

Papež František přiletí na letiště v Marignane v pátek 22. září v 16.35, kde ho přivítá francouzský prezident Emmanuel Macron.

V pátek se Svatý otec zúčastní mariánské modlitby s diecézními kněžími v bazilice Notre-Dame de la Garde, která je dominantou města Marseille. Večer vyvrcholí v 18 hodin, kdy se papež setká s církevními představiteli u památníku ke cti námořníků a migrantů ztracených na moři a promluví ke shromážděným.

V sobotu v 8.45 se papež František soukromě setká s nejchudšími z arcidiecéze a poté se v 10.00 v Palais du Pharo zúčastní závěrečného zasedání konference "Rencontres Méditerranéennes." (Středomořské setkání), zde také pronese projev. V 11.30 papeže Františka přivítá francouzský prezident opět v Palais du Pharo.

V sobotu odpoledne v 16.15 bude papež předsedat mši svaté na stadionu Vélodrome, jednom z nejoblíbenějších míst v Marseille. Půjde o významné setkání Svatého otce s francouzskými věřícími v rámci vůbec první mše, kterou bude argentinský papež sloužit na francouzské půdě od začátku svého pontifikátu. Po skončení eucharistické slavnosti se František odebere na letiště v Marignane, odkud v 19.15 odletí zpět do Říma na letiště Fiumicino.

Zdroj: Vatican News, francouzská sekce

Papežské cesty

image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek
image:Image Kdo věří, není nikdy sám
Kdo věří, není nikdy sám Saverio Gaeta, Georg Gänswein
image:Image Bratr František + Člověk František