Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež: 8. června věnujme minutu modlitby za ukončení válek ve světě

Autor: Tiziana Campisi Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 6. 2023, 13.07
TiskTisk

Na závěr generální audience na Svatopetrském náměstí František požádal věřící různých vyznání a náboženství, aby se připojili k iniciativě "Minuta za mír" Mezinárodní katolické akce (Azione Cattolica Internazionale), která zítra ve 13 hodin navrhuje zastavit se a prosit o mír na pěti kontinentech a zejména na Ukrajině.

image:Image 33/source/orig/33000_24413_0_844.jpeg

Mír na Ukrajině, Zuppiho vyslanec papeže v Kyjevě 5. a 6. června

Nová výzva k modlitbě za mír ve světě. František ji adresuje před závěrem generální audience na Svatopetrském náměstí a žádá všechny, aby prosazovali mír mezi národy. Papež prosí o modlitby zejména za Ukrajinu, kde včera skončila mise kardinála Mattea Zuppiho,  který měl vyslechnout ukrajinské autority o možných cestách k dosažení spravedlivého míru a podpořit gesta lidskosti, která přispívají ke zmírnění napětí, jak stálo v komuniké Svatého stolce.

František pamatoval na východoevropskou zemi, která je již více než rok zkoušena válkou, také se obrátil na polsky mluvící věřící, kterým znovu doporučuje vytrvat "v křesťanské lásce a podpoře Ukrajinců", a také oslovil věřící různých vyznání a náboženských denominací, aby se zítra, 8. června, připojili k mezinárodní iniciativě Katolické akce "Minuta za mír" na Ukrajině, Svaté zemi a celém světě. Cílem této mezinárodní katolické akce je, aby se zítra ve 13 hodin věřící různých vyznání a náboženství zastavili a sešli se k modlitbě a věnovali "minutu za mír". 

Iniciativa z roku 2014

"Minuta za mír" byla poprvé spuštěna 6. června 2014 na podporu Výzvy za mír", kterou incioval papež František a která se měla konat o dva dny později ve Vatikánských zahradách za účasti tehdejšího izraelského prezidenta Šimona Perese a prezidenta Palestinské samosprávy Maḥmúda ʿAbbáse a jíž se zúčastnil i konstantinopolský patriarcha Bartoloměj. Na podporu modlitební iniciativy spustilo Mezinárodní fórum Katolické akce na sociálních sítích hashtag #unminutoporlapaz.

Redakčně upraveno 


Focusy

Papež František Promluvy papeže Františka

Mohlo by vás zajímat

image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
Cena: 260 Kč
image:Image Zraněný pastýř
Zraněný pastýř Austen Ivereigh
Cena: 449 Kč
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
Cena: 44 Kč
image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
Cena: 107 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou