Papež děkuje rodinám, které budou hostit účastníky Světových dní mládeže

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace25. 1. 2023, 12.38

Na Světové dny mládeže, které se budou konat od 1. do 6. srpna, se již přihlásilo více než 400 tisíc mladých lidí z celého světa. Nyní papež děkuje jejich hostitelům, jejichž rodiny se v té době rozrostou, což obnáší určité nepohodlí a zvraty, ale také vzájemné obohacení. Pohostinství totiž neznamená jenom službu, ale zároveň otevřenost vůči jiným kulturám a jiným způsobům vnímání života, podotýká papež František.

image:Image 23/source/orig/22754_20277_0_844.jpeg

„Tito mladí lidé skutečně vnesou do vašeho domova obtíže, pokud jde o nepohodlí a práci, ale zanechají v něm setbu jiné kultury, setbu jiného pohledu na věc, čímž „zrelativizují“ mnohé vaše domnělé jistoty a umožní vám poznat, že na jiných místech může být všechno jinak. Stanete se díky nim „univerzálnější“. Přivítáte mladé lidi z celého světa, což zdánlivě nic neznamená, protože každá rodina přijme jednoho nebo dva mladé lidi, ale přesto v nich přijímáte celý svět, který tak můžete zakoušet. Mladí cizinci říkají, že nejbohatší zážitky mají z rodin, které je přijaly. A ve vás zůstává jistota, že můžete být křesťany i jinak, s jinou kulturou, s jiným úhlem pohledu. To znamená, že se „univerzalizujete“ a otevíráte vůči obzoru“.

Takto hostitelské rodiny rozšíří „setbu vesmíru, pohled na obzor, který leží za našimi malými hranicemi, ať už zeměpisnými, kulturními nebo duchovními“, uzavírá František a děkuje jim za velkorysost při přijímání mladých lidí. „Ať vám Bůh žehná a Panna Maria vás ochraňuje. A modlete se za mě. Děkuji!“

Papež František Světové dny mládeže Mladí v církvi

image:Image O společnosti a politice
O společnosti a politice papež František, Dominique Wolton
image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz