Papež František: Jan Pavel II. byl světcem už za svého života

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace24. 4. 2023, 19.08

„Papež František plánuje cestu do Argentiny v roce 2024“ – tak nadepsal svůj článek argentinský novinář Joaquín Morales Solá. V textu se odvolává na osobní rozhovor se Svatým otcem, který hojně cituje. Mimo jiné se opakuje jeho důrazný výrok na obranu dobrého jména svatého Jana Pavla II., který se v poslední době stal předmětem insinuací a pomluv.

image:Image 29/source/orig/28209_33357777585-167b713efa-k.jpg
Foto: Flickr.com

Argentinský novinář cituje slova papeže Františka, že „Jan Pavel II. byl svatým již za svého života a formálně byl za svatého uznán až po své smrti. A není žádný důvod zpochybňovat důstojnost a integritu papeže Wojtyly“.

Svatý otec také uvedl, že pociťuje nepřítomnost Benedikta XVI. Dodává, že se s ním vídal mnohem častěji, než se uvádí, a to zejména v době, kdy bylo zřejmé, že se jeho zdravotní stav zhoršuje. Pokud jde o budoucnost Benediktova někdejšího sekretáře, arcibiskupa Georga Gänsweina, František řekl, že se může rozhodnout, zda se vrátí do Německa, nebo zůstane v Itálii, ale spíše mimo vatikánské zdi.

Joaquín Morales Solá také vysvětluje, že když mu papež řekl o plánované návštěvě vlasti, chtěl objasnit, že tuto cestu záměrně nepodniká v době před prezidentskými volbami, které jsou naplánovány na říjen 2023. Papež František si nepřeje, aby jeho přítomnost byla využívána k politickým účelům ani vládnoucí stranou, ani opozicí. Vzhledem k tomu, že je již deset let mimo zemi a není plně informován, nechce vyvolávat nespravedlivý dojem o politických sympatiích či antipatiích.

Zdroj: CNA

Papež František Papežské cesty

image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Bratr František + Člověk František