Papež František k mladým: Nechte se slyšet!

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace25. 3. 2024, 17.13

U příležitosti pátého výročí apoštolské exhortace Christus vivit vydal papež František poselství určené mladým lidem, ve kterém je vyzývá, aby se nebáli ozvat a vydávali přede všemi svědectví o radosti, která se rodí z přátelství s Kristem.

image:Image 54/source/orig/53547_r6n24271.jpg
Česká výprava na Světových dnech mládeže v Lisabonu v roce 2023
Dominik Polanský, ČaV

"Jistota, že Kristus je živý a chce, abyste byli živí", inspirovala papeže Františka k tomu, aby znovu napsal mladým lidem u příležitosti pátého výročí od vydání apoštolské exhortace Christus vivit, která byla vydána v návaznosti na Synodu o mládeži v roce 2018.

"Především bych si přál, aby má slova byla zdrojem obnovené naděje pro mladé lidi, kteří se mohou cítit sklíčení ve světě poznamenaném tolika konflikty a utrpením," stoji v poselství papeže mladým, které bylo publikováno v pondělí 25. března. "Kristus je živý a miluje tě nekonečnou láskou," dodává papež František a zve mladé, aby "s Ním kráčeli jako s přítelem, přijali ho do svého života a nechali ho sdílet všechny radosti a naděje, problémy a zápasy tohoto životního období".

Papež František mluví o velkém poslání, které lidé obdrželi, aby přede všemi vydávali svědectví o radosti, která se rodí z přátelství s Kristem. Povzbuzuje tedy mladé, aby se nechali slyšet!. "Život v Ježíšově přítomnosti umožňuje, aby vzpomínky na minulost nesly své ovoce, pomohly najít odvahu v přítomnosti a čelit budoucnosti s nadějí"

Exhortace Christus vivit je podle papeže Františka plodem církve, která chce jít společně kupředu skrze naslouchání, dialog a neustálé rozlišování Pánovy vůle, což přinesly výsledky Synody o mládeži z roku 2018, na kterou navázala současná Synoda o synodalitě. "Nyní, v této nové etapě naší církevní cesty, potřebujeme více než kdy jindy čerpat z vaší kreativity, abychom prozkoumali nové cesty, vždy s věrností našim kořenům." Papež František připomíná mladým, že jsou živou nadějí církve v pohybu, a děkuje jim za jejich přítomnost v životě církve a za jejich přínos.

Své poselství uzavírá povzbuzením, aby nás mladí nikdy neopouštěli bez svého dobrého umění "být slyšet." Tento drive, osobitý způsob života při hlásání radosti ze vzkříšeného Ježíše nemůže scházet.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František Mladí v církvi

image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros