Papež František k mladým: Nikdy neztrácejte spojení s Ježíšem

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace24. 1. 2024, 12.21

Svatý otec napsal mládeži dopis s názvem "Heslo radosti", který doprovází novou verzi Katechismu katolické církve pro mladé "Youcat". Papež jim vysvětluje, že jádrem křesťanského života je setkání s Kristem, protože nám přináší radost tím, že ho můžeme dát poznat druhým. Celý text dopisu zveřejnil italský deník La Stampa.

image:Image 50/source/orig/49794_2023-08-04vohlvh25402.jpg
Foto: Vojtěch Hlávka, Člověk a Víra

“Láska je hlavním důvodem existence církve." Takto začíná papež František svůj dopis "Heslo radosti" adresovaný mladým lidem na celém světě při představení nového katechismu pro nastupující generace. Papež jasně říká, že tato láska je láskou, kterou má Bůh Otec ke každému člověku a zjevil ji světu skrze Ježíše, ale existuje i jiná forma lásky, a to ta, kterou máme my jako věřící k Ježíši. "On je středem našeho srdce. Jak bychom mohli necítit opravdovou náklonnost k tomu, kdo nás učinil účastnými lásky, lásky Otcovy, od níž si nelze představit větší lásku?", píše papež a dodává: "Věřící člověk je tedy stále zamilovaný do Ježíše. To je také způsob, jak pochopit, proč je setkání s ním správnou cestou, jak se stát křesťanem."

Podle Svatého otce je jádrem křesťanského života setkání s Kristem a zamilování si Krista. Jak píše, "my, kteří jsme již dospělí ve víře, nemůžeme o Ježíši nemluvit, nemůžeme ho nepředstavovat a nezapojit se do toho, abychom ho dali poznat těm, kteří ještě neměli tu možnost. Je to radost z evangelizace a z toho, že můžeme přinášet svou lásku k Ježíši celému světu. Tato krásná kniha se rodí právě z této lásky; z lásky k Ježíši, kterou v sobě nosíme my věřící," představuje Petrův nástupce nový Youcat a vyzývá mladé lidi, aby tuto knihu četli s důvěrou. Jak papež dodává: "Odvažuji se říci: milujte tuto knihu, protože je plodem lásky".

Svatý otec zdůrazňuje, aby mladí lidé studovali katechismus s nadšením a vytrvalostí. "Věnujte mu svůj čas! Studujte ho v tichu svého pokoje, nebo ho čtěte společně s přáteli, vytvářejte studijní skupiny, vyměňujte si názory na internetu. Zůstaňte v dialogu o své víře!" Papež vyzývá mladé lidi, aby nikdy neztratili kontakt s Ježíšem, s naší historií i s dějinami celého lidstva. "Ježíš je naší nadějí a nejkrásnějším mládím tohoto světa, protože vše, čeho se dotkne, omládne, stane se novým a naplní se životem," uzavřel papež.

Zdroj: Vatican News, italská sekce

Papež František Život z víry Mladí v církvi