Papež František k mladým: Uvidíme se v Lisabonu!

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace26. 6. 2023, 11.59

Do Světových dnů mládeže v Lisabonu zbývá méně než 40 dní. Papež František proto zanechal další vzkaz všem mladým lidem, kteří se připravují na cestu do Lisabonu a ujistil je, že jeho zdravotní stav není překážkou k jeho účasti na Světových dnech mládeže.

image:Image 36/source/orig/35473_pope-francis-6th-anniversary-holy-see-office-1250x596.jpg
Papež František během SDM v Panamě
Foto: James Logan/Panama2019.

"Jsem připraven! Už mám všechno nachystané a nemůžu se dočkat!“ Papež František ujistil účastníky, že navzdory svým zdravotním potížím po nedávné operaci na setkání s mladými přijede. Zdůraznil, že těchto 40 dní je přípravou na velkou událost podobně jako je postní doba přípravou na Velikonoční událost. Je cestou, která je pro všechny velmi přitažlivá.

Ve svém videoposelství Svatý otec také připomněl, aby mladí neustále mysleli na tzv. tři jazyky. „Jazyk hlavy, srdce a rukou: hlavu potřebujeme k tomu, abychom jasně přemýšleli o tom, co cítíme a děláme, jazyk srdce k tomu, abychom cítili dobře a hluboce to, co si myslíme a děláme. Jazyk rukou k tomu, abychom dělali to, co cítíme a myslíme. Pokračujte s odvahou. Uvidíme se v Lisabonu!“

Papež také vyjádřil velkou vděčnost dobrovolníkům a všem, kteří se na přípravě Světových dnů mládeže podílejí. „Děkuji vám. Vím, že trávíte hodiny a hodiny práce, abyste to všechno umožnili. A to není to nejhorší. Ta nejtěžší část přijde později, kdy během Světových dnů mládeže budete muset udržovat všechno v pořádku, pečovat o zdraví účastníků, jídlo, čistotu, tedy tolik věcí, které jsou nezbytné. Nepřipadáte si jako protagonisté Světových dnů mládeže, ale jste to vy, kdo je umožňují.  Světový den mládeže se nemůže uskutečnit bez vaší práce. Za to vám děkuji, děkuji vám, že jste setbou, vyklíčíte zezdola. Nemůžete to vidět, ale ovoce vyroste“.

Zdroj: Vatican News

Papež František Světové dny mládeže Mladí v církvi

image:Image KARLAZ: posel je zprávou
KARLAZ: posel je zprávou Tomáš Gavlas