Papež František k zemětřesení v Maroku: V této tragické chvíli se modlíme za obyvatelstvo zasažené zemětřesením

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace10. 9. 2023, 15.48

Papež po modlitbě Anděl Páně vyjádřil prosbu za obyvatele severoafrické země, kterou zasáhlo ničivé zemětřesení, jehož poslední bilance činí více než dva tisíce mrtvých a stejný počet zraněných, z nichž mnozí jsou zraněni velmi vážně. Modlil se za oběti a jejich rodiny, poděkoval záchranářům a vyjádřil naději, že konkrétní pomoc každého z nás může podpořit zemětřesením zmítané obyvatelstvo. Dnes došlo k novému zemětřesení o síle 4,5 stupně, zatímco lidé stále prohledávají trosky, aby zachránili životy.

Po modlitbě Anděl Páně papež František vyjádřil blízkost drahému marockému lidu, zasaženému ničivým zemětřesením a modlil se za zraněné, za ty, kteří přišli o život - za jejich rodiny. Poté poděkoval záchranářům a všem, kteří se snaží zmírnit utrpení lidí. A nakonec doufá, že konkrétní pomoc všech může podpořit obyvatelstvo v této tragické chvíli. Jsme marockému lidu nablízku.

Poslední bilance: více než dva tisíce mrtvých a stejný počet zraněných

Poslední bilance zemětřesení, k němuž došlo v noci z 8. na 9. září, je více než dva tisíce mrtvých a také více než dva tisíce zraněných, z toho 1400 vážně. Dnes ráno byly v severoafrické zemi v Marrákeši a okolních městech cítit nové otřesy. Podle Evropského středomořského seismologického centra (Emsc) bylo v 9 hodin ráno místního času, tedy v 8 hodin ráno v Itálii, zaznamenáno zemětřesení o síle 4,5 stupně Richterovy škály ve vzdálenosti 88 kilometrů od Marrákeše, v hloubce 77 kilometrů.

Papež František Církev a společnost

image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.
image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente