Papež František: Každý život je posvátný a nedotknutelný

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace23. 3. 2023, 7.00

Zvon, který do Zambie věnovala polská nadace „Ano životu“, bude převezen do katedrály v Lusace, odkud poputuje po celé zemi. „Jeho zvuk“, řekl papež během generální audience, „nese poselství, že každý život je posvátný a nedotknutelný“.

image:Image 26/source/orig/25706_22280_0_844.jpeg

Před generální audiencí papež požehnal zvon, pojmenovaný „Hlas nenarozených“, který Zambii věnovala nadace „Ano životu“. Tento zvon bude převezen do katedrály Dítěte Ježíše v Lusace a odtud poputuje do mnoha dalších měst této africké země. Požehnání zvonu se zúčastnil arcibiskup Lusaky Alick Banda a viceprezident polské nadace Bogdan Romaniuk. Obdobné zvony již znějí v Polsku, na Ukrajině a v Ekvádoru a o iniciativu se zajímají i další země.

Ve svém pozdravu polským poutníkům při generální audienci se papež zmínil o této iniciativě: „Tuto sobotu budeme slavit slavnost Zvěstování Páně. Ve vaší vlasti je to také Den posvátnosti lidského života. Na znamení potřeby chránit lidský život od početí až po přirozenou smrt věnuje Nadace 'Ano životu' Zambii zvon 'Hlas nenarozených', který jsem dnes ráno požehnal. Jeho zvuk nese poselství, že každý život je posvátný a nedotknutelný. Ze srdce vám žehnám“.

Papež František Život z víry

image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.