Papež František: Naše oči mají hledět na druhé, nikoli na displej mobilního telefonu

Autor: Lisa Zengarini Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace15. 12. 2022, 16.24

Papež František dnes přijal nejmladší členy italské Katolické akce. V promluvě, kterou jim předal, vybízí k pohybu a vycházení mezi lidi. „Ježíš se totiž obracel ke všem lidem, aniž by někoho vyřazoval“, zdůrazňuje papež.

image:Image 21/source/orig/20941_18447_0_844.jpeg

"Pán si nepřeje, abychom trávili dny uzavření do sebe", píše František v předaném textu: "A to je pro dnešního chlapce a dívku velké riziko: trávit dny před displejem mobilního telefonu. Nikoli, naše oči jsou stvořeny k tomu, aby se dívaly na druhé".

"Abychom vydávali svědectví o Ježíšově lásce, musíme se vydat do terénu, avšak nikoli jednotlivě, ale společně, jako skupina", vysvětluje dále papež: "Musíme být, jinými slovy, týmem, abychom objevili sami sebe jako bratry a sestry ve světě, který má tendenci nás izolovat, rozdělovat, stavět proti sobě; který vám říká: 'myslete na sebe a nestarejte se o druhé'. Tajemství spočívá právě v péči o druhé. Tímto způsobem se staráte i o sebe. Odtud vše začíná, tedy od toho, že v druhém člověku nevidíme protivníka, ale spoluhráče, Boží dítě: to je duch, s nímž lze překonat lhostejnost," naznačil papež spolu s tím, jaké vzory je třeba následovat:

"Nejsou to bohatí a mocní, ti z obálek lesklých časopisů nebo z televize, ale malí, chudí, zapomenutí, odstrčení, ti, o které se nikdo nestará. Přemýšlet o nich a o tom, co potřebují, a nikoli o tom, co nám chybí, je tajemstvím, jak učinit náš svět, který tolik potřebuje mír, krásnějším, spravedlivějším a mírumilovnějším. A proto spoléhám na vás, na vaši vizi budoucnosti, na vaši sílu, a především na vaši modlitbu za mír, která je mocná a dokáže velké věci!", uzavřel římský biskup.

Papež František Mladí v církvi

image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
image:Image Nic než důvěra
Nic než důvěra papež František
image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.