Papež František navštíví v dubnu Maltu

Autor: Petr Vacík Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace10. 2. 2022, 17.23

Papež František se na začátku dubna 2022 vydá na dvoudenní apoštolskou cestu do Maltské republiky.

image:Image 8/source/orig/7997_4362_0_844.jpeg

Papež František se v dubnu vydá na apoštolskou návštěvu středomořského ostrovního státu Malta.

Ve čtvrtečním komuniké Tiskového úřadu Svatého stolce se uvádí, že "na základě přijetí pozvání prezidenta Maltské republiky, civilních úřadů a katolické církve této země vykoná Jeho Svatost papež František ve dnech 2. až 3. dubna 2022 apoštolskou cestu na Maltu, během níž navštíví města Valletta, Rabat, Floriana a ostrov Gozo".

Program a další podrobnosti cesty budou oznámeny v blízké budoucnosti.

Původně měl papež navštívit Maltu 31. května 2020, ale tato apoštolská cesta byla odložena kvůli situaci s pandemií koronaviru. Při oznámení odložení této návštěvy 23. března 2020 ředitel Tiskové kanceláře Svatého stolce Matteo Bruni poznamenal, že návštěva bude nakonec zahrnovat zastávku na ostrově Gozo, jednom z jednadvaceti ostrovů, které tvoří maltské souostroví.

Tématem apoštolské cesty je: "Prokázali nám neobvyklou laskavost." Má upozornit na těžkou situaci migrantů, kteří putují přes Středozemní moře směrem do Evropy, a být zdrojem povzbuzení pro novou evangelizaci v ostrovním státě. Téma odkazuje na pohostinnost, kterou Malťané prokázali svatému Pavlovi, když zde v roce 60 n. l. ztroskotala loď, která ho vezla do Říma.

Dva předchozí papežové vykonali na Maltě apoštolskou návštěvu:  Jan Pavel II. navštívil Maltu v letech 1990 a 2001. V roce 2010 ji navštívil také papež Benedikt XVI. Papež Jan Pavel II. v roce 2007 blahořečil George Preca, který se stal prvním maltským svatým.

Papež František Papežské cesty

image:Image Impulzy papeže Františka
Impulzy papeže Františka Anna Lexmaulová
image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
image:Image Bratr František + Člověk František
Bratr František + Člověk František Gerhard Mester
image:Image Z hloubi srdce
Z hloubi srdce Nicolas Diat, Joseph Ratzinger, Robert Sarah, Benedikt XVI.