Papež František o víře v manželství a rodině

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace6. 5. 2024, 10.15

Křesťanská rodina je dnes ohrožována a pokoušena na mnoha frontách. Proto potřebuje zvláštní pomoc církve, řekl papež při audienci u vedoucích představitelů Équipes Notre-Dame. Jedná se o mezinárodní hnutí manželské spirituality pocházející z Francie.

image:Image 56/source/orig/55733_cq5dam-web-800-800-1.jpeg
Vatican Media

František věnoval zvláštní pozornost potřebě práce s mladými generacemi, počínaje svědectvím vydávaným vlastním dětem, aby i ony pochopily, že Bůh je stvořil k lásce a že i ony jednou založí vlastní rodinu po vzoru lásky svých rodičů.

Papež také poukázal na potřebu objevit nadpřirozený rozměr manželství, neboť jeho úspěch nezávisí jen na samotných manželích, na jejich vůli, ale také na přítomnosti Krista. Tomu je třeba učit především snoubence a novomanžele.

"Je důležité," řekl František, "aby novomanželé mohli prožívat manželskou mystagogii, která jim pomůže prožívat krásu jejich svátosti a spiritualitu manželství. Především v prvních letech manželství je třeba objevit víru v životě manželského páru, pěstovat ji a těšit se z ní, učit se společně modlit. Tolik lidí dnes uzavírá manželství, aniž by věděli, jakou roli hraje víra v jejich manželském životě. Možná proto, že jim o ní nikdo před svatbou nesvědčil. Povzbuzuji vás, abyste prostřednictvím katechetického procesu pomohli novomanželům znovu objevit osobní i manželskou víru, aby se od samého počátku učili připravovat prostor Ježíši a pečovat o své manželství s Ním."

Papež poznamenal, že v dnešní době jsou velmi potřebná hnutí, jako je Équipes Notre-Dame, která přinášejí pomoc manželům a poskytují rodinám oporu ve společnosti. Zdůraznil, že plodnost církve závisí na práci s mladšími generacemi, které jim pomáhají zakládat malé domácí církve, v nichž se žije víra.

Zdroj: vatican.va

Papež František

image:Image O společnosti a politice
O společnosti a politice papež František, Dominique Wolton
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.