Papež František obědval s římskými chudými, řekli mu, co očekávají od církve

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 10. 2023, 10.31

Během druhého týdne Synody o synodalitě papež František obědval se skupinou římských bezdomovců v Apoštolském paláci.

image:Image 44/source/orig/43155_ezgif-com-webp-to-jpg-4.jpg
Vatican Media

Stejně jako účastníci synody byli i hosté oběda tázáni, co očekávají od církve. Paolo Ruffini, předseda synodální komise pro informace, sdělil 11. října novinářům: "Jejich odpověď prý zněla 'láska, pouze láska'."

Ruffini nazval oběd malým "circolo minore" v Domě sv. Marty. Přítomný byl také papežský almužník kardinál Konrad Krajewski.

Podle pracovníků komunikačního týmu byli chudí jedním z hlavních témat synodních diskusí v úterý 10. října. "Tématem, o kterém se intenzivně diskutovalo, byli chudí, touha po církvi, která je pro chudé, která je pokorná, snižuje se a kráčí s chudými," uvedla 11. října Sheila Leocádia Pires, tajemnice komise pro informace.

"Musíme pamatovat na to, že chudí mají mnoho tváří a obvykle jsou vyloučeni nebo mohou být vyloučeni ze společnosti," dodala s tím, že podle některých účastníků synody jsou chudí vyloučeni ze společnosti více než jakákoliv jiná skupina, která se potýká s vyloučením.

Zdroj: CNA

Synoda 2021–2024 Papež František

image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Žijeme v době papeže Františka
Žijeme v době papeže Františka Michal Altrichter