Papež František přijal rezignaci německého arcibiskupa

Zdroj:Catholic News Agency - EuropeCatholic News Agency - Europe
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace2. 11. 2022, 12.48

Papež František v úterý přijal rezignaci německého arcibiskupa Ludwiga Schicka, který vedl bamberskou arcidiecézi od roku 2002.

image:Image 19/source/orig/18593_img-0228-1651765241.jpg
Foto: arcibiskup Ludwig Schick | Rudolf Gehrig / CNA

Arcibiskup jihoněmecké diecéze v prohlášení zveřejněném 1. listopadu uvedl, že tuto žádost předal papeži "ústně i písemně během soukromé audience v dubnu letošního roku s vysvětlením: "Své povinnosti v arcidiecézi jsem splnil a dokončil". Schick uvedl, že ho papež požádal, aby ve funkci zůstal. "Po opětovném předložení mých důvodů pak koncem září mé žádosti vyhověl," řekl Schick.

Třiasedmdesátiletý Schick byl bamberským arcibiskupem 20 let. "Po pečlivém zvážení a modlitbě, jakož i po mnoha rozhovorech se svým duchovním vůdcem jsem v prvním čtvrtletí tohoto roku dospěl k závěru, že požádám papeže o uvolnění z funkce," uvedl Schick. "Z úřadu odcházím s důvěrou," napsal arcibiskup. "Úkoly církve, hlásání evangelia, bohoslužby, pastorace a charita mohou plodně pokračovat na dobrém základě. To je mé přání a prosba!"

Biskup Georg Bätzing, předseda Německé biskupské konference, poděkoval Schickovi za jeho službu, včetně jeho role předsedy kontaktní skupiny německé a polské biskupské konference. Pochválil jej také za to, že kráčí ve shodě s německou synodální cestou, uvedlaagentura CNA Deutsch.

redakčně zkráceno

Papež František

image:Image Žijeme v době papeže Františka
Žijeme v době papeže Františka Michal Altrichter