Papež František přijal slovenského premiéra Eduarda Hegera

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 3. 2022, 14.54

Vatikán. Papež František dnes přijal předsedu vlády Slovenské republiky Eduarda Hegera s manželkou a doprovodem. Po osobním rozhovoru s papežem a výměně darů se slovenský premiér setkal s kardinálem Pietrem Parolinem a arcibiskupem Paulem Richardem Gallagher v prostorách Státního sekretariátu.

image:Image 10/source/orig/9249_5670_0_844.jpeg

Papež František přijal premiéra Eduarda Hegera v 9.50 hodin v knihovně Apoštolského paláce. Součástí audience, která trvala 30 minut, byl kromě představení delegace a výměny darů také soukromý rozhovor s papežem. Slovenský host přivezl Svatému otci věžní zvon s postavami svatých Cyrila a Metoděje a nápisem "Stateční nositelé poselství" na jeho okraji. Na zvonu je nápis "Ze srdce Evropy, Slovensko" a datum návštěvy papeže.

Svatý otec daroval bronzový odlitek svého oblíbeného obrazu Madony s Ježíšem, který sestupuje z jejích rukou na zem. Ikonický obraz, v řečtině známý jako "synkatabasis", umělecky vyjadřuje tajemství Boží lásky, která sestoupila mezi lidi, když se v Ježíši Kristu sám Bůh stal člověkem. Mezi další dary od papeže patřily kopie dokumentu o mezilidském bratrství z roku 2019, papežské poselství ke Světovému dni míru 2022 a další dokumenty magisteria.

O průběhu setkání na Státním sekretariátu, které následovalo bezprostředně po papežské audienci, informuje sdělení Tiskového střediska Svatého stolce:

„Svatý otec František dnes přijal na audienci Jeho Excelenci pana Eduarda Hegera, předsedu vlády Slovenské republiky, který se následně setkal s Jeho Eminencí kardinálem Pietrem Parolinem, státním sekretářem, v doprovodu Jeho Excelence mons. Paula Richarda Gallaghera, sekretáře pro vztahy se státy. Během srdečných rozhovorů na státním sekretariátu, po připomenutí apoštolské cesty na Slovensko v září loňského roku, byla vyjádřena spokojenost s dobrými bilaterálními vztahy a rolí církve ve společnosti. Rozhovory se dále zabývaly válkou na Ukrajině a jejími dopady na regionální a mezinárodní úrovni, přičemž zvláštní pozornost byla věnována humanitární situaci a přijímání válečných uprchlíků“.

Přeložila: Jana Gruberová

Papež František Osobnosti

image:Image Zázraky Jana Pavla II.
Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Bratr František + Člověk František
Bratr František + Člověk František Gerhard Mester
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.