Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež František se nadále zotavuje a děkuje za přání k uzdravení

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 6. 2023, 9.45
TiskTisk

Tiskové středisko Svatého stolce pravidelně informuje o stavu papeže. Rekonvalescence Svatého otce probíhá bez problémů. Papež František strávil další klidnou noc, druhou po laparotomii a plastické operaci břišní stěny. V pátek po snídani vstal z lůžka a většinu dopoledne strávil v křesle, aby se mohl opět věnovat práci.

image:Image 34/source/orig/33328_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-3.jpeg
Plakát, který papeži Františkovi věnovala rodina Miguela Angela

Ředitel Tiskového střediska Svatého stolce Matteo Bruni v pátek 9. června v brzkém odpoledni informoval o průběhu hospitalizace papeže Františka v římské fakultní nemocnici A. Gemelliho. Lékařský tým informuje, že klinický obraz se postupně zlepšuje a pooperační průběh je pravidelný. Po snídani papež vstal z lůžka a většinu dopoledne strávil v křesle. To mu umožnilo přečíst si noviny a znovu se pustit do práce, sdělil vatikánský tiskový mluvčí.

Včerejší den, 8. červen, strávil papež odpočinkem a byla mu podávána tekutá strava. Jeho krevní tlak a respirační parametry jsou stabilní. Odpoledne, na slavnost Božího těla, přijal eucharistii.

Z mnoha pozdravů ho dojal vzkaz s přáním brzkého uzdravení od rodiny malého Miguela Angela, kterého papež František pokřtil 31. března při poslední hospitalizaci v této nemocnici, kdy navštívil oddělení dětské onkologie a neurochirurgie. Svatý otec matce chlapce osobně poděkoval krátkým telefonátem.

Celý příběh malého Miguela Angela je uveřejněn v české sekci Vatican News a zde je odkaz.

Zdroj: Vatican News, italská sekce

Focusy

Papež František

Mohlo by vás zajímat

image:Image Život papeže Jana XXIII.
Život papeže Jana XXIII. Thomas Cahill
Cena: 224 Kč
image:Image Misionář světa Jan Pavel II.
Misionář světa Jan Pavel II. Claire Astolfiová
Cena: 75 Kč
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
Cena: 260 Kč
image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
Cena: 161 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou