Papež František se při modlitbě Anděl Páně modlil za Pákistán zasažený povodněmi

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace28. 8. 2022, 14.18

Papež František se během nedělní modlitby Anděl Páně v L'Aquile modlil za obyvatele Pákistánu, které postihly ničivé záplavy. Modlil se také za obyvatele Ukrajiny a za všechny, kdo trpí kvůli válce.

image:Image 16/source/orig/15799_cq5dam-web-800-800-80.jpeg

Na závěr eucharistické slavnosti před bazilikou Panny Marie v Collemaggio v L'Aquile papež František poděkoval všem, včetně civilních úřadů, dobrovolníků, pořádkových a bezpečnostních sil, za organizaci této návštěvy italského města. Pozdravil také lidi, kteří se nedělních událostí účastnili na dálku, ať už doma, v nemocnici nebo ve vězení.

"Kruté neštěstí" v Pákistánu

Přestože se jednalo o pastorační návštěvu, papež si našel čas, aby upozornil na těžkou situaci desítek tisíc lidí v Pákistánu, kteří byli nuceni opustit své domovy kvůli silným záplavám, jež zemi zpustošily.

Během modlitby Anděl Páně označil situaci za "krutou kalamitu".

"Chci ujistit obyvatele Pákistánu, postižené katastrofálními povodněmi, o své blízkosti. Modlím se za četné oběti, za zraněné a ty, kteří byli nuceni opustit své domovy, a za to, aby mezinárodní solidarita byla rychlá a velkorysá," řekl.

Pákistán požádal o mezinárodní pomoc, zatímco počet obětí v této asijské zemi stále narůstá.

Národní úřad pro zvládání katastrof uvedl, že v důsledku monzunových dešťů zahynulo více než 1 000 lidí.

Zpustošení přinutilo desetitisíce lidí opustit své domovy v severním Pákistánu.

Ministr pro klimatické změny uvedl, že historické monzunové deště a záplavy v zemi postihly v posledních několika týdnech více než 30 milionů lidí, a označil situaci za "klimatem vyvolanou humanitární katastrofu epických rozměrů".

Mír, nikoli válka

Před recitací mariánské modlitby papež František opět vzýval Pannu Marii, aby získala odpuštění a mír pro celý svět.

Modlil se také za obyvatele Ukrajiny a "za všechny, kdo trpí kvůli válce. Kéž Bůh míru oživí v srdcích vůdců národů lidský a křesťanský smysl pro soucit a milosrdenství".

Papež František Život z víry Promluvy papeže Františka

image:Image Dědictví otců
Dědictví otců Ester Pučálková
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.
image:Image Služba představených v církvi
Služba představených v církvi Michelina Tenace
image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre