Papež František se ve Fatimě modlil růženec s mladými lidmi s postižením

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace5. 8. 2023, 14.29

Papež František odletěl v sobotu 5. srpna brzy ráno vrtulníkem z lisabonské letecké základny Figo Maduro do Fatimy, která se nachází asi 75 km severovýchodně od portugalské metropole, aby se zde s hendikepovanými mladými pomodlil růženec.

image:Image 39/source/orig/38304_cq5dam-web-800-800-168.jpeg
Foto: Vatican Media

Podle místních úřadů papeže ve Fatimě přivítalo přibližně 200 tisíc lidí, kteří na něj netrpělivě čekali již od brzkého rána. Téměř 40 portugalských biskupů se také připojilo k modlitbě růžence se Svatým otcem a modlili se společně se zástupem věřících. Růžencová tajemství vedli mladí lidé s postižením v několika jazycích. Papež František po dobu modlitby seděl naproti velké soše Panny Marie Fatimské. Na závěr růžence všichni zazpívali modlitbu Salve Regina v latině.

Pod baldachýnem fatimské kaple Zjevení, která označuje přesné místo, kde se v roce 1917 třem dětem zjevila Panna Maria, položil papež k nohám sochy Panny Marie Fatimské zlatý růženec. "Drazí bratři a sestry, dnes pociťujme přítomnost Panny Marie, matky, která nám vždy říká: 'Udělejte všechno, co vám řekne Ježíš'. Ona nám ukazuje na Ježíše."

"Modlili jsme se růženec, krásnou modlitbu plnou života, protože nás uvádí do kontaktu s životem Ježíše a Marie. A rozjímali jsme o radostných tajemstvích, která nám připomínají, že církev může být pouze domovem plným radosti," dodal papež v krátkém projevu na konci modlitby. "Malá kaple, v níž se nacházíme, je jako krásný obraz církve: přívětivá; bez dveří. Církev nemá dveře, a to proto, aby do ní mohl vstoupit každý," dodal Svatý otec a na závěr požádal všechny přítomné, aby se ještě společně pomodlili Zdrávas Maria.

Papež strávil ve Fatimě dvě hodiny, a poté se vrtulníkem vrátil do Lisabonu, aby se soukromě setkal s portugalskými členy jezuitského řádu a večer předsedal vigilii s mladými.

Zdroj: CNA

Papež František Papežské cesty Světové dny mládeže

image:Image Benedikt XVI. - Život (slovensky)
Benedikt XVI. - Život (slovensky) Peter Seewald