Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež František se začátkem září vydá do Mongolska

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace3. 6. 2023, 12.47
TiskTisk

Letošní léto papeže Františka se ponese ve znamení dvou významných zahraničních cest. První jej počátkem srpna zavede do Portugalska u příležitosti Světových dní mládeže, kdežto druhá, kterou dnes v sobotu 3. června oznámil Svatý stolec, až na Dálný východ. Ve dnech 31. srpna až 4. září papež navštíví Mongolsko.

image:Image 32/source/orig/31889_24302_0_844.jpeg

Podle tiskového sdělení vatikánského mluvčího Mattea Bruniho ze soboty 3.6. 2023 se papež František do Mongolska vydává na pozvání jeho prezidenta a představitelů místní katolické církve. Program cesty, která je naplánována na dny 31.8. až 4.9.2023, bude v příštích týdnech upřesněn, dodává vatikánské tiskové prohlášení.

Mongolsko je zemí, kde se po prvním hlásání evangelia v prvním tisíciletí, po němž se tehdy ztratily všechny stopy, církev znovu zrodila teprve před třiceti lety a dnes čítá celkem 1400 věřících. Této „periferní církvi“ obklopené převážně buddhistickou většinou obyvatelstva papež projevil velkou pozornost, když v srpnu loňského roku jmenoval kardinálem mladého apoštolského prefekta v Mongolsku, Giorgia Marenga, italského misionáře z kongregace Panny Marie Těšitelky.

Právě u příležitosti loňské srpnové konzistoře přijal papež František ve Vatikánu delegaci mongolské vlády vedenou bývalým prezidentem Nambarynem Enkhbajarem, který mu předal oficiální pozvání k návštěvě země. Papež okamžitě odpověděl, že tuto cestu hodlá uskutečnit, jakmile to bude slučitelné s jeho zdravotním stavem a již naplánovanými závazky. O zamýšlené cestě do Mongolska se Svatý otec rovněž zmínil při rozhovoru s novináři na palubě letadla během zpátečního letu z dosud poslední apoštolské cesty, která jej na konci dubna zavedla do Maďarska.

Redakčně upraveno

Focusy

Papežské cesty

Mohlo by vás zajímat

image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
Cena: 215 Kč
image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
Cena: 107 Kč
image:Image Laudato si - Buď pochválen
Laudato si - Buď pochválen papež František
Cena: 107 Kč
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.
Cena: 382 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou