Papež František se začátkem září vydá do Mongolska

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace3. 6. 2023, 12.47

Letošní léto papeže Františka se ponese ve znamení dvou významných zahraničních cest. První jej počátkem srpna zavede do Portugalska u příležitosti Světových dní mládeže, kdežto druhá, kterou dnes v sobotu 3. června oznámil Svatý stolec, až na Dálný východ. Ve dnech 31. srpna až 4. září papež navštíví Mongolsko.

image:Image 32/source/orig/31889_24302_0_844.jpeg

Podle tiskového sdělení vatikánského mluvčího Mattea Bruniho ze soboty 3.6. 2023 se papež František do Mongolska vydává na pozvání jeho prezidenta a představitelů místní katolické církve. Program cesty, která je naplánována na dny 31.8. až 4.9.2023, bude v příštích týdnech upřesněn, dodává vatikánské tiskové prohlášení.

Mongolsko je zemí, kde se po prvním hlásání evangelia v prvním tisíciletí, po němž se tehdy ztratily všechny stopy, církev znovu zrodila teprve před třiceti lety a dnes čítá celkem 1400 věřících. Této „periferní církvi“ obklopené převážně buddhistickou většinou obyvatelstva papež projevil velkou pozornost, když v srpnu loňského roku jmenoval kardinálem mladého apoštolského prefekta v Mongolsku, Giorgia Marenga, italského misionáře z kongregace Panny Marie Těšitelky.

Právě u příležitosti loňské srpnové konzistoře přijal papež František ve Vatikánu delegaci mongolské vlády vedenou bývalým prezidentem Nambarynem Enkhbajarem, který mu předal oficiální pozvání k návštěvě země. Papež okamžitě odpověděl, že tuto cestu hodlá uskutečnit, jakmile to bude slučitelné s jeho zdravotním stavem a již naplánovanými závazky. O zamýšlené cestě do Mongolska se Svatý otec rovněž zmínil při rozhovoru s novináři na palubě letadla během zpátečního letu z dosud poslední apoštolské cesty, která jej na konci dubna zavedla do Maďarska.

Redakčně upraveno

Papežské cesty

image:Image U stolu s papežem Františkem
U stolu s papežem Františkem Roberto Alborghetti