Papež František: Světové dny mládeže v Lisabonu otevřou obzory i srdce

Zdroj:Catholic News Agency - EuropeCatholic News Agency - Europe
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace20. 1. 2023, 15.36

Organizátoři Světových dní mládeže, které se uskuteční 1.-6 srpna tohoto roku v Lisabonu, se minulý týden v Římě setkali s papežem Františkem a představiteli Vatikánu, aby projednali závěrečné přípravy toho setkání. Při této příležitosti papež František zaslal mladým účastníkům své videoposelství.

Ve videu papež František říká, že se na Světový den mládeže doposud přihlásilo více než 400 tis. mladých lidí. "Naplňuje mě radostí zájem tak velkého počtu mladých lidí. Děkuji vám, že jste se přihlásili s tak velkým předstihem. Doufejme, že ostatní budou následovat vašeho příkladu", uvedl František.

Papež dále mladé povzbuzuje: "Učte se vždy hledět k obzoru, dívat se dál. Nestavte před svůj život zeď, která vás uzavírá do sebe, ale hleďte očima na horizont, který vás nutí růst a dívat se srdcem."

I když podle papeže někteří účastníci tvrdí, že na akci jedou jen jako turisté a ne jako poutníci, touží z hloubi duše se setkání účastnit, sdílet, vyprávět své zkušenosti i přijímat zkušenosti druhých. Papež je ve videoposelství povzbuzuje, aby otevřeli svá srdce jiným kulturám a dalším mladým lidem, kteří na setkání budou. "Připravte se na to: otevřít obzory, otevřít svá srdce."  Celé znění pozdravu mladým od papeže Františka je k dispozici zde.

Organizátoři očekávají účast statisíců mladých z celého světa. Papež František kromě Světových dnů mládeže v Lisabonu navštíví také portugalské poutní místo Fatimu.

Redakčně upraveno

Papež František Světové dny mládeže Mladí v církvi

image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek
image:Image Wake up! (CD)
Wake up! (CD) papež František
image:Image Člověk František