Papež František telefonoval s americkým prezidentem Joem Bidenem

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace23. 10. 2023, 9.43

V neděli 22. října odpoledne papež František telefonicky hovořil s prezidentem Spojených států Joem Bidenem. Podle tiskové kanceláře Svatého stolce trval hovor přibližně 20 minut. Papež a prezident hovořili o konfliktních stavech ve světě a o potřebě najít cesty k míru.

image:Image 44/source/orig/43700_papez-frantisek-234.jpeg
Foto: Vatican Media

Svatý otec vyzývá k míru ve světě

Papež František v neděli znovu vyzval k míru a zklidnění války ve Svaté zemi. "Jsem velmi znepokojen a zarmoucen," řekl František při nedělní modlitbě Anděl Páně. "Modlím se a jsem nablízku všem trpícím, rukojmím, zraněným, obětem a jejich rodinám. Opětovně vyzývám, aby se otevřely přístupové cesty, aby nadále přicházela humanitární pomoc a aby byli propuštěni rukojmí", pokračoval Svatý otec. Vyjádřil lítost nad zhoršující se humanitární situací v Gaze a na výbuchy v tamní anglikánské nemocnici a řeckopravoslavné farnosti.

Připomněl také pokračující válku na Ukrajině. "Válka, jakákoli válka, která je na světě - myslím také na umučenou Ukrajinu ," pokračoval papež, "je porážkou. Válka je vždy porážkou, je to ničení lidského bratrství. Bratři, zastavte se! Přestaňte!"

Omezená pomoc do Pásma Gazy

Prezident Biden ve středu 18. října krátce navštívil Tel Aviv, aby se pokusil dosáhnout dohody, která by umožnila vstup určité humanitární pomoci z Egypta do Gazy. Vyjádřil také podporu Izraeli po překvapivém útoku Hamásu na Izrael 7. října, při kterém zahynulo nejméně 1 400 lidí. V sobotu začalo do Gazy proudit omezené množství humanitární pomoci, ačkoli OSN uvedla, že tato pomoc představuje kapku v moři obrovských potřeb v Gaze.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Pronásledování křesťanů Papež František Osobnosti

image:Image Kardinál Stefan Wyszyński
Kardinál Stefan Wyszyński Rafal Latka, Beata Mackiewiczová, Dominik Zamiatała
image:Image Dej krev a získáš ducha
Dej krev a získáš ducha Václav Ventura
image:Image Ludwig van Beethoven. Poselství génia
Ludwig van Beethoven. Poselství génia
image:Image Vyznání na hraně času a věčnosti I.
Vyznání na hraně času a věčnosti I. Karel Skalický