Papež František v listopadovém videoposelství: Modlete se za mě

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace31. 10. 2023, 17.34

Každý měsíc papež nabízí konkrétní modlitební úmysl a vyzývá věřící, aby se s ním modlili za konkrétní záležitosti. Nedávné úmysly zahrnovaly modlitby za synodu, za lidi žijící na okraji společnosti a za Světové dny mládeže. Svatý otec v listopadovém videoposelství požádal věřící, aby se modlili za něj a vyprošovali mu požehnání pro vykonávání papežského úřadu.

Papež František ve videu k listopadovému úmyslu věřícím připomíná: "To, že je někdo papežem, neznamená, že ztrácí svou lidskost. Naopak, moje lidství roste každým dnem spolu se svatým a věrným Božím lidem. Být papežem je také proces. Člověk si uvědomuje, co to znamená být pastýřem. A v tomto procesu se učí, jak být milosrdnější a především trpělivější jako Bůh, náš Otec, který je tak trpělivý."

S vědomím, že papežové jsou často přísně souzeni a budou muset skládat závažné účty ze své služby Bohu, papež František své posluchače žádá, aby soudili vlídně a modlili se, aby papež, ať už je jím kdokoli přijal pomoc Ducha Svatého. Konkrétně prosí o modlitby, aby při výkonu svého poslání i nadále doprovázel ve víře stádo, které mu svěřil Ježíš, vždy s pomocí Ducha Svatého. "Vaše modlitba mi dává sílu a pomáhá mi rozlišovat a doprovázet církev a naslouchat Duchu Svatému."

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František Život z víry

image:Image Příležitosti a výzvy v komunikaci církve ve 21. století
Příležitosti a výzvy v komunikaci církve ve 21. století Petra Koudelková
image:Image Radost z Boha
Radost z Boha Marek Vácha
image:Image Živá řeka evangelia 1.
Živá řeka evangelia 1. Pavel Ambros
image:Image Křest