Papež František zakládá nadaci pojmenovanou po vietnamském kardinálovi Van Thuânovi

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace26. 7. 2023, 13.37

Papež František reskriptem, který 25. července zveřejnil Svatý stolec, zakládá Van Thuânovu nadaci. Ta svým vznikem nahrazuje nadace "Dobrý Samaritán" a "Spravedlnost a mír".

image:Image 38/source/orig/37819_308856992-399819889015820-6950754704971650109-n.jpg
Vietnamský kardinál Van Thuân
Ilustrační foto

Dne 25. července 2023 vstoupil v platnost reskript papeže Františka, který v souladu s kánonem 120 odst. 1 Kodexu kanonického práva zrušil nadaci Dobrý Samaritán a Spravedlnost a mír a místo nich zřizuje Van Thuânovu nadaci, pojmenovanou po vietnamském kardinálovi, který zemřel v roce 2002. Od roku 1998 až do své smrti byl kardinál Van Thuân předsedou tehdejší Papežské rady pro spravedlnost a mír. Desítky let předtím byl 13 let vězněn ve vietnamských věznicích. V současné době probíhá proces jeho blahořečení.

V dokumentu, který papež schválil 3. července 2023 při audienci s kardinálem Michaelem Czerným, předsedou Dikasteria pro podporu integrálního lidského rozvoje, rovněž nařídil, aby do vydání nových stanov byl zbylý majetek obou zrušených nadací převeden na nově založenou Van Thuânovu nadaci.

Zdroj: Vatican Media

Papež František Život z víry Osobnosti

image:Image Církev přežívá
Církev přežívá Reinhard Marx
image:Image Kde farizejové udělali chybu
Kde farizejové udělali chybu Larry Osborne
image:Image Živá řeka evangelia 1.
Živá řeka evangelia 1. Pavel Ambros
image:Image Proměněné sny